V Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2015 r.

1. W minionym tygodniu swoje spotkanie miała Rada Duszpasterska. Podczas spotkania omówiono inicjatywy duszpasterskie na kolejny kwartał o których będziemy informować na bieżąco.

2. Dokończyliśmy renowację ławek w naszym kościele realizując, co do sposobu jej wykonania, sugestie członków Rady Ekonomicznej.

3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kolejny numer parafialnego pisma „Jadwisia”.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sali św. Jana Pawła II.

5. We wtorek o godz. 16.30 druga próba dzieci klas III przed uroczystością I Komunii św.

6. W środę o godz. 16.30 próba dzieci funkcyjnych przed uroczystością I Komunii św.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek o godz. 16.30 ostatnia próba dzieci klas III przed uroczystością I Komunii św.

9. W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława bp. i m. – głównego patrona Polski i Archidiecezji – o godz. 16.30 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i II spowiedź dzieci I Komunijnych.

10. W sobotę od godz. 9.00 gruntowne sprzątanie kościoła przez uroczystością I Komunii św.

11. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. W niedzielę 10 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczysta I Komunia św. w naszej parafii. Miejsca w ławkach prosimy pozostawić dla rodzin dzieci przystępujących do I Komunii św.

13. W II niedzielę miesiąca, w naszym kościele, składka inwestycyjna.

14. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

15. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

16. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

17. W niedzielę 17 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Czas na życie!”. Przygotowaniem do tego wydarzenia jest trzecia edycja akcji charytatywnej „Pieluszka dla Maluszka”. W tym roku po raz kolejny udzielamy pomocy najmłodszym dzieciom z Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z terenu naszej archidiecezji.

18. W dniach 29-31 maja (piątek – niedziela) organizujemy pielgrzymkę autokarową śladem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie m.in.: tama we Włocławku (miejsce śmierci ks. Jerzego), królewski Płock, Ostrołęka i muzeum Kurpi w Kadzidle, prawosławne sanktuarium Święta Góra Grabarka, Drohiczyn nad Bugiem, zamek książąt mazowieckich w Liwiu oraz stolica Polski – Warszawa (kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu – miejsce pracy ks. Popiełuszki, Zamek Królewski, Sejm, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Getto Warszawskie, Grób Nieznanego Żołnierza). Koszt pielgrzymki to 330 zł od osoby. Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelach** ze śniadaniem, wstępy do zwiedzanych obiektów. Zapisy w zakrystii do 15 maja. Serdecznie zapraszamy.

19. Zmarły śp. Anna Motak, zam. przy ul. Szarotkowej oraz śp. Marianna Klóska, zam. przy ul. Malwowej, Msze św. pogrzebowe i pogrzeby odbyły się w minioną sobotę. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz