VI Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2015 r.

1. Bóg zapłać firmie „Antel” za zamontowanie w minionym tygodniu lamp LED-owych wzmacniających oświetlenie naszego kościoła.

2. Dziś w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III. Otoczmy ich naszą modlitewną troską.

3. W ramach „białego tygodnia” – od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy – dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami, przychodzą na Msze św. i nabożeństwa majowe na godz. 18.00.

4. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę w wysokości 2500 zł, która została przeznaczona na renowację ławek w naszym kościele. Bóg zapłać za ten „dar ołtarza” oraz za pomoc w sprzątaniu wnętrza świątyni.

5. Bóg zapłać również za składane dziś, w II niedzielę miesiąca, podczas Mszy św., ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

6. Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Poznańskiego dziś, przed kościołem, zbierane są ofiary na rzecz pomocy poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Nepalu.

7. W środę 13.05.2015 r. pielgrzymka autokarowa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu.

8. W środę 13.05. br. o godz. 16,00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W środę 13.05.2015 r. o g. 20.00 rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tym roku prowadzi ks. Przemysław Tyblewski – prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

11. W sobotę 16 maja o godz. 9:00 w D.K. Stokrotka rozpocznie się turniej tenisa stołowego służby liturgicznej zaprzyjaźnionych parafii. Organizatorem turnieju jest nasza parafia oraz Dom Kultury. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym ministrantom.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy 1. rocznicę I Komunii św. Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45 przed kościołem w strojach komunijnych.

13. W niedzielę 17 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Czas na życie!”. Przygotowaniem do tego wydarzenia jest trzecia edycja akcji charytatywnej „Pieluszka dla Maluszka”. W tym roku po raz kolejny udzielamy pomocy najmłodszym dzieciom z Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z terenu naszej archidiecezji.

14. W niedzielę 17 maja 2015 r. składki zbierane podczas Mszy Świętych przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

15. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

16. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

18. W dniach 29-31 maja (piątek – niedziela) organizujemy pielgrzymkę autokarową śladem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie m.in.: tama we Włocławku (miejsce śmierci ks. Jerzego), królewski Płock, Ostrołęka i muzeum Kurpi w Kadzidle, prawosławne sanktuarium Święta Góra Grabarka, Drohiczyn nad Bugiem, zamek książąt mazowieckich w Liwiu oraz stolica Polski – Warszawa (kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu – miejsce pracy ks. Popiełuszki, Zamek Królewski, Sejm, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Getto Warszawskie, Grób Nieznanego Żołnierza). Koszt pielgrzymki to 330 zł od osoby. Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelach** ze śniadaniem, wstępy do zwiedzanych obiektów. Zapisy w zakrystii do 15 maja. Serdecznie zapraszamy.

19. Zmarł śp. Robert Pawłowski, zam. przy ul. Malwowej, Msza św. i pogrzeb odbyły się w minionym tygodniu, Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz