Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny. Bóg zapłać za składane dziś podczas Mszy św. ofiary w ramach składki na inwestycje parafialne.

2. Dziś o godz. 15.00 w Archikatedrze Poznańskiej święcenia biskupie nowego biskupa pomocniczego dla Archidiecezji Poznańskiej – ks. Szymona Stułkowskiego.

3. W naszym kościele, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 koncert w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2019. Wystąpi Poznański Chór Chłopięcy pod batutą Jacka Sykulskiego, a przy organach zasiądzie Krzysztof Czerwiński. Serdecznie zapraszamy!

4. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W poniedziałek 10.06. święto NMP Matki Kościoła.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w środę 12.06.2019 r. godz. 19:00. 

8. W czwartek 13.06. święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

9. W czwartek 13.06. o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Marcin Głowiński – referent katechetyczny Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Poznańskiej.

10. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji..

11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w niedzielę  16.06. w okienku Caritas można zaopatrzyć się w  materiały: (emblematy, flagi:  papieskie, maryjne,  polskie  oraz  świece)  do przystrojenia okien  na uroczystość Bożego Ciała. Jest też dostępna książką  pana  Andrzeja Zaremby ”Życie bez nerwów”.  Okienko Caritas otwarte  będzie przed  i  po każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę oraz  w  środę od  g. 16 – 17-tej. 

12. Zespół dziecięcy „Iskierki”, z okazji 40 rocznicy powstania naszej parafii, nagrał płytę z piosenkami religijnymi. Serdecznie zachęcamy do jej nabywania od członków zespołu. Cena: 20 zł.

13. Uwaga dzieci klas I i II SP. W przyszłą niedzielę przynosimy do kościoła swoją podpisaną książeczkę z naklejkami zbieranymi po niedzielnych Mszach św. w mijającym roku szkolnym.

14. W dniach 26-27.07.2019 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Krwi Chrystusa i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii. Ogólny koszt: 150 zł.

15. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w oazowych rekolekcjach letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Zapraszamy do wykorzystania czasu wakacji na wypoczynek i pogłębienie wiary. Szczegółowe informacje na plakatach.

16. W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary
i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej. Jako czternasta część zostanie zaprezentowana Druga Księga Królewska. Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, kierownik Zakładu Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego UAM.  Wystąpi aktorka telewizyjna i filmowa Dominika Chorosińska. Oprawa muzyczna – Katarzyna Stroińska-Sierant z zespołem. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 16 czerwca o godz. 17:00. Wstęp wolny.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz