Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny. W naszej parafii obchodzimy 1. rocznicę I Komunii św. Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45 przed kościołem w strojach komunijnych.

2. W poniedziałek 21.05. 2018 r. obchodzimy święto NMP Matki Kościoła

3. We wtorek 22.05.2018 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 24.05.2018 r. obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowych w sali Św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. W ramach tego spotkania Pan Jacek Jelonek – uczestnik pieszych pielgrzymek do Ziemi Świętej podzieli się swoimi doświadczeniami wiary oraz przedstawi prezentacje z tych pielgrzymek. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży w sali domu parafialnego.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Świętej Trójcy. W naszej parafii dzień Jubileuszy Kapłańskich. O godz. 11.00 Msza św. zamówiona przez grupy duszpasterskie naszej parafii w intencji: ks. kan. Andrzeja Kościańskiego z okazji 60 rocznicy kapłaństwa, ks. prob. Benedykta Glinkowskiego z okazji 30 rocznicy kapłaństwa i ks. wik. Sebastiana Galuby z okazji 5 rocznicy kapłaństwa. Po Mszy św. przed kościołem piknik parafialny dla wszystkich uczestników Mszy św. jubileuszowej. Serdecznie zapraszamy!

9. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy wszystkich.

10. W minionym czasie, przy domu parafialnym, zwiększyliśmy ilość miejsc parkingowych dla rowerów. Bóg zapłać panu Leszkowi Małeckiemu za zrobienie metalowych konstrukcji.

11. Rodzice dzieci I Komunijnych złożyli w tym roku ofiarę na cele parafialne w wysokości 4700 zł. Bóg zapłać.

12. Parafialny Zespół Caritas dnia 30 czerwca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Pielgrzymka organizowana jest przede wszystkim dla seniorów i tych wszystkich którzy z powodu wieku choroby lub samotności mają ograniczone możliwości uczestniczenia w innych pielgrzymkach. Osobom które nie funkcjonują samodzielnie mogą towarzyszyć opiekunowie. Program przewiduje Mszę św., wspólną modlitwę, obiad, wypoczynek i zwiedzenie Franciszkańskiego Klasztoru – Woźniki. Odpłatność wynosi 30,00 zł. Osobom, których nie stać na opłatę Parafialny Zespół Caritas pokryje koszty. Uczestnik pielgrzymki proszony jest o wypełnienie karty zgłoszenia i wrzucenie jej do skrzynki Caritas.  Karty zgłoszeń dostępne są pod tablicą ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas na której również widnieje szczegółowy plan pielgrzymki.

13. W dniach 27-28.07.2018 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

14. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Cena ok. 3080 zł i 80 Euro.

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz