Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24 maja 2015 r.

1. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny – dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

3. Dziś o godz. 19.00, w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, koncert
w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.

4. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Osoby zaangażowane w Duchową Adopcje zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego – o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

5. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy przed Bogiem o naszych mamach, zarówno tych, które odeszły już do wieczności, jak i tych, z którymi możemy spotykać się na co dzień.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

8. W dniach 29-31 maja (piątek – niedziela) pielgrzymka autokarową śladem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. w piątek o godz. 8.00 w intencji pielgrzymów i wszystkich parafian, a następnie wyjazd sprzed kościoła. Pielgrzymów prosimy o jak najszybsze uiszczanie opłaty.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii gościć będziemy ks. prob. Remigiusza Kobusińskiego, który podczas Mszy Świętych wygłosi Słowo Boże, a po ich zakończeniu, przed kościołem, zbierze składkę na budowę kościoła w Bolechowie.

11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że przez dwie najbliższe niedziele tj. 24 i 31 maja można zaopatrywać się w materiały (emblematy, flagi, wstążeczki żółte i niebieskie oraz świece) do przystrojenia okien w uroczystość Bożego Ciała. Okienko Caritas będzie otwarte przed i po każdej Mszy św. w soboty i niedziele oraz w środy od g. 15.00 – 16.00.

12. Zespół Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę środków chemicznych (proszków, płynów, szamponów, mydeł itp.) dla osób  najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbiórka odbędzie się po Mszy Świętej  o godz. 18.00  w sobotę  30 maja br. oraz przed i po każdej Mszy Świętej w niedzielę 31maja br., w okienku Caritas w przedsionku Kościoła. Bóg Zapłać za wszystkie Dary Serca.

13. Zespół Caritas naszej parafii pragnie zapoczątkować comiesięczne spotkania dla seniorów „młodszych i starszych” pragnących w miłym towarzystwie spędzić czas przy herbatce i „słodkim co nieco”, z odrobiną modlitwy i ciekawych informacji oraz wielu innych atrakcji. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie zatytułowane: „Szczęśliwi razem” w dniu   08 czerwca o godzinie 16.00 w sali domu parafialnego.

14. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

15. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

16. W czwartek 04.06.2015 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji przy IV ołtarzu, gdzie zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Ołtarze przygotowują: I – przy Domu Kultury Stokrotka – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych; II – ul. Gerberowa nr 41 i 43 – Wspólnota Żywego Różańca; III – ul. Gerberowa nr 65 i 67 – Parafialny Zespół Caritas i Wspólnota Apostolatu Maryjnego; IV – na końcu ul. Forsycjowej – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Mieszkających w pobliżu miejsc ustawienia ołtarzy uprzejmie proszę o pomoc przy ich budowie i przystrojeniu.

17. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

18. Zmarli śp. Zenon Marciniak, zam. przy ul. Gerberowej i śp. Kazimierz Janusz, zam. przy ul. Gerberowej, uroczystości pogrzebowe miały miejsce w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz