Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu epidemii na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie zachęcamy jednak do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, także w kolejne dni listopada.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

3. Jutro 02.11.2020 r. wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. Biuro parafialne będzie nieczynne.

4. Decyzją papieża Franciszka przez cały listopad br. można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

5. Ponadto w dniu 2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich wspomnianych modlitw. Wymóg nawiedzenia świątyni spełnia także ten, kto przybędzie do niej już 1 listopada po godz. 12.00.

6. Z uwagi na trwającą epidemie, spotkania seniorów w I poniedziałki miesiąca zostają zawieszone do odwołania.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 modlitwa w intencji powołań i wymienianki jednorazowe.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne (nowy cykl) z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające i adoracja do godz. 20.00.

11. Zapraszamy młodzież, (szczególnie przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) na 15 minutową modlitwę i adorację o godz. 19.45 w każdą sobotę. Modlitwę zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

12. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Podczas spotkania m. in. okazja do zamówienia stroju pierwszokomunijnego.

13. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy Świętych składka inwestycyjna.

14. W listopadzie, przez dwa pierwsze tygodnie, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

15. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

16. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz