Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

1. Dziś o godz. 12.30 Msza św. prymicyjna ks. Marcina Łąbęckiego, która będzie transmitowana przez Internet. Otoczmy wieńcem modlitwy i życzliwości ks. Neoprezbitera.

2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Od minionego piątku trwamy na modlitwie w czasie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiamy ją w łączności z wieczorną Mszą Świętą i nabożeństwem majowym.

4. Zgodnie z decyzją Rządu od dnia 17.05.2020 r. podczas nabożeństw w kościołach może przebywać 1 osoba na 10 m2 powierzchni. W takiej sytuacji w naszym kościele może jednocześnie przebywać, biorąc pod uwagę także kaplicę i przedsionek, 80 osób. Poza tym, na placu przed kościołem mogą znajdować się dodatkowe osoby z zachowaniem zasad ogólnych, a więc w odległości 2 m jedna od drugiej.

5. We wszystkie dni tygodnia pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 oraz w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 odmawiamy różaniec, a w środę o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje z prośbą o ustanie epidemii koronawirusa oraz o deszcz. Msze św. w niedziele o godz. 17.00 oraz w środy: nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Mszę św. wieczorną i nabożeństwo majowe transmitujemy przez Internet.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe oraz adoracja, prowadzona przez Siostry Uczennice Krzyża w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego do godz. 20.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00.

8. W związku z pytaniami rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że istnieje możliwość organizowania I Komunii św. dla kilku dzieci jednocześnie w niedziele czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.30. Trzeba jednak mieć na względzie fakt, że liczba uczestników obecnych w kościele nie może przekraczać 80 osób.

9. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Intencje Mszy św. można również zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. z zachowaniem przepisów ogólnych dotyczących zachowania właściwej odległości od siebie oraz stosowania maseczek.

10. W związku z trwającą pandemią zostaje odwołana pielgrzymka autokarowa w rodzinne strony św. Jadwigi Śląskiej i papieża Benedykta XVI w terminie: 22-28.06.2020 r. Wpłacone pieniądze można odbierać w zakrystii po Mszach św.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich: Gość Niedzielny i Echo Afryki, dostępne na półce w przedsionku kościoła.

13. Odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Szymański, zam. przy ul. Piwoniowej, obrzędy pogrzebowe miały miejsce w miniony piątek; śp. Grażyna Jankowiak, zam. przy ul. Stokrotkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 25.05.2020 r. o godz. 9.00, a pogrzeb o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz