Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.

1. Dziś uroczystość Wiebowstąpienia Pańskiego – obchodzimy XII Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 17.00 prelekcja z ilustracją muzyczną pt.: „Prząśniczki, mazury i stare zegary, czyli słów kilka o muzyce Stanisława Moniuszki”. Prelegent: dr Mikołaj Rykowski, śpiew: Aleksandra Rykowska, akompaniament organowy: Katarzyna Danel. Wydarzenie to współorganizowane jest przez AK  i wpisuje się w jubileusz 40-lecia naszej parafii oraz rok moniuszkowski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Od minionego piątku trwamy na modlitwie w czasie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiamy ją w łączności z wieczorną Mszą Świętą i nabożeństwem czerwcowym.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 3 czerwca br. o godz. 15.30 do sali na probostwie na „Spotkanie Seniorów”, będziemy kontynuować temat „Orędzie Bożego miłosierdzia w życiu każdego człowieka, czyli   jak przetrwać najtrudniejsze chwile życia”- nieznane świadectwa. Osoby potrzebujące transportu prosimy o wcześniejszy kontakt:  kom. 604 95 05 75.  Serdecznie Zapraszamy! 

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta.

8. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

9. Odwiedziny chorych w sobotę 8 czerwca od godz. 8.30.

10. UWAGA! MOBILIZACJA PARAFIALNA! W Wigilię Zesłania Ducha św. (08.06)  połączone siły Akcji Katolickiej i Duszpasterstwa Młodzieży zapraszają wszystkich parafian, bez wyjątku: starych i młodych, dorosłych i dzieci, panie i panów na wieczorną modlitwę o Wylanie Darów Ducha Świętego! Początek o godz. 19.00. 

11. W niedzielę 09.06.2019 r. o godz. 15.00 w Archikatedrze Poznańskiej święcenia biskupie nowego biskupa pomocniczego dla Archidiecezji Poznańskiej – ks. Szymona Stułkowskiego.

12. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św., składka na inwestycje parafialne.

13. W niedzielę 09.06.2019 r. po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 koncert w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2019. Wystąpi Poznański Chór Chłopięcy pod batutą Jacka Sykulskiego, a przy organach zasiądzie Krzysztof Czerwiński.

14. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w niedzielę  16.06. w okienku Caritas można zaopatrzyć się w  materiały: (emblematy, flagi:  papieskie, maryjne,  polskie  oraz  świece)  do przystrojenia okien  na uroczystość Bożego Ciała. Jest też dostępna książką  pana  Andrzeja Zaremby ”Życie bez nerwów”.  Okienko Caritas otwarte  będzie przed  i  po każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę oraz  w  środę od  g. 16 – 17-tej. 

15. W dniach 26-27.07.2019 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Krwi Chrystusa i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

16. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dniach: 16-22.09.2019 r., przelot samolotem Berlin – Lizbona. Informacje szczegółowe w zakrystii.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz