Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021 r.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Od minionego piątku trwamy na modlitwie w czasie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiamy ją w łączności z wieczorną Mszą Świętą i nabożeństwem majowym.

4. W sobotę wyjątkowo nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy je uroczystymi nieszporami, a następnie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się o Wylanie Darów Ducha Świętego! Nabożeństwo zakończymy o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Po Mszy św. o godz. 11.00, w kościele, spotkanie rodziców dzieci, które zamierzają przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii dnia 20.06.2021 r. Obecność jednego rodzica lub opiekuna jest obowiązkowa.

6. Od 15 maja nie ma obowiązku używania maseczek na wolnym powietrzu. Istnieje jednak nadal obowiązek używania ich w pomieszczeniach, dlatego prosimy, by w kościele nadal nosić prawidłowo założone maseczki.

7. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

8. Zmarł śp. Mirosław Adamczyk, zam. przy ul. Gerberowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w minioną sobotę. Wieczny odpoczynek…

9. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz