Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia 2012 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Na zakończenie każdej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

2. Witamy w naszej parafii ks. Piotra Pawelca – nowego wikariusza, który urodził się w 1985 r., pochodzi z parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła – Poznań – Głuszyna. Święcenia kapłańskie przyjął w r. 2010, a ostatnie dwa lata był wikariuszem w par. pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie. Cieszymy się jego obecnością i życzymy owocnej realizacji posługi kapłańskiej wśród nas.

3. Dziś i za tydzień po Mszach św. w sali bł. Jana Pawła II można zaopatrywać się w podręczniki i karty pracy do lekcji religii, obowiązujące w naszej szkole. Sprzedaż prowadzona jest z rabatem 10%.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek 31 sierpnia br. o godz. 18.00 w Archikatedrze Poznańskiej uroczysta, pożegnalna Msza św. ks. biskupa Marka Jędraszewskiego, który został mianowany Arcybiskupem Łódzkim.

6. W sobotę przypada 73 rocznica wybuchu II wojny światowej – o godz. 8.00 Msza św. w intencji poległych i zamordowanych podczas jej trwania, na którą serdecznie zapraszamy. Zarazem jest to I sobota miesiąca, a więc po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. O godz. 9.00 zbiórka ministrantów młodszych, a o godz. 10.00 ministrantów seniorów.

7. W pierwszą niedzielę września po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

8. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 3 września o godz. 16.30. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzieci klas pierwszych przynoszą z sobą tornistry do poświęcenia.

9. Jeszcze w tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę i piątek po wieczornych Mszach św.

10. Od 1 września powracamy do całorocznego porządku Mszy św., a więc w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

11. Dnia 8 września wyrusza z naszej parafii już po raz XXII dwudniowa piesza pielgrzymka do Tulec, którą w tym roku poprowadzi ks. Wikariusz. Zapisy dziś i za tydzień po każdej Mszy św. Przy zapisach potrzebny jest numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody rodziców. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 15 zł płatne przy zapisach. Staramy się również o inne możliwości finansowania dla osób ubogich, które chcą wziąć udział w pielgrzymce, m.in. po każdej Mszy niedzielnej w tym i kolejnym tygodniu sprzedajemy śpiewniki w cenie 5 zł.

12. Dnia 9 września, po Mszy św. o godz. 8.00, wyruszy pielgrzymka rowerowa do Tulec. Rowerzyści gromadzą się przy dzwonnicy.

13. Dnia 22 września 2012 r. zapraszamy na wyjazd do Gniezna i na Ostrów Lednicki. W programie zwiedzanie Muzeum i Katedry Prymasowskiej z przewodnikiem. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w katedrze oraz czas wolny. Następnie przeprawa promem na wyspę i zwiedzanie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. 18.00.

14. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz