Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.

1. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

3. Dziś święto Przemienienia Pańskiego, przed kościołem zbiórka do puszek na: KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

4. W środę święto św. Teresy Bernadety od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

8. W niedzielę 13.08.2017 r. o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie prowadzi w tym roku ks. Krystian Sammler – Referent Wydz. Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej.

9. Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować wiązanki zbóż, ziół i kwiatów na dzień 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej. Wszystkich, którzy zechcą pomóc w przygotowaniu wiązanek, zapraszamy do sali św. Jana Pawła II w poniedziałek 14 sierpnia na godz. 10.00. Prosimy również o wcześniejsze dostarczenie zbóż, ziół i kwiatów (również suszonych) do przedsionka kościoła. Ofiary za wiązanki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.

10. Wyjazd dla młodzieży (gimnazjum i liceum), w dniach 15-22.08.2017 r. do Kościeliska koło Zakopanego, szczegóły i zapisy u s. Joanny ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża.

11. W niedzielę 3 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła, pod przewodnictwem ks. Wikariusza, wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

12. W Roku bł. o. Honorata Koźmińskiego organizujemy pielgrzymkę jego śladami w dniach 09 – 10 września 2017 r. Wyjazd o godz. 7.00 do Zakroczymia, następnie Warszawa – Bazylika św. Krzyża i Klasztor o. Kapucynów, nocleg w Domu Nauki – Stare Bielawy, następnego dnia: Powązki, Cytadela i wyjazd do Nowego Miasta n. Pilicą, stamtąd powrót do Poznania. Ogólny koszt ok. 200 zł.

13. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

14. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

15. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz