Święto Dziękczynienia – 7 czerwca 2015 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy budowali ołtarze w Boże Ciało i uczestniczyli w procesji przyczyniając się do uczczenia Chrystusa, który daje się nam w swoim Ciele.

2. Dziś niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po raz ósmy obchodzimy Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

3. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych.

5. W niedzielę 7 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Andrzeja Apostoła w Komornikach koncert w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2015.

6. Zespół Caritas naszej parafii pragnie zapoczątkować comiesięczne spotkania dla seniorów „młodszych i starszych” pragnących w miłym towarzystwie spędzić czas przy herbatce i „słodkim co nieco”, z odrobiną modlitwy i ciekawych informacji oraz wielu innych atrakcji. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie zatytułowane: „Szczęśliwi razem” w poniedziałek 08 czerwca o godzinie 16.00 do sali domu parafialnego.

7. W środę 10 czerwca 2015 roku wyjazd uczniów klas szóstych na pielgrzymkę do katedry w Gnieźnie i na Lednicę. Celem wyjazdu jest dziękczynienie za naukę w szkole podstawowej oraz poznanie zabytków kultury chrześcijańskiej.

8. W środę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

11. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. wieczorna z uroczystymi nieszporami i procesją wokół kościoła. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

12. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

13. W sobotę 13.06.2015 r. o g. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa prowadzi ks. Przemysław Tyblewski – prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

14. W przyszłą niedzielę w naszym kościele składka inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Misyjny.

15. W niedzielę 14 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny w Plewiskach koncert w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2015.

16. W dniach 12 – 14 czerwca 2015 r. przeżywamy w Polsce IV Krajowy Kongres Misyjny pod hasłem: Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

18. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 24 czerwca br.

19. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

20. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz