Święto Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Narodzenia Pańskiego, a także zakończenie peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Plan uroczystości jest dostępny w gablocie.

2. Bóg zapłać za składane podczas Mszy św. ofiary, w ramach składki inwestycyjnej.

3. Na Msze św. z błogosławieństwem kolędowym zapraszamy mieszkańców ulic:
poniedziałek 10.01.2022 r. o godz. 18.00 – ul. Malwowa, Chryzantemowa, Macierzankowa, Astrowa, Cyniowa i
wtorek 11.01.2022 r. o godz. 18.00 – ul. Lewkoniowa, Hiacyntowa, Petuniowa, Łubinowa, Gladiolowa.

4. Do rodzin, które pragną by w ich domu odbyła się tradycyjna kolęda lub wprowadziły się w ostatnim czasie i chciałyby mieć poświęcone mieszkanie, pójdziemy w uzgodnionym wcześniej terminie. Prosimy o indywidualny kontakt.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

7. Mieszkańcy naszej parafii otrzymali ankiety w związku z Synodem ogłoszonym przez papieża Franciszka. W imieniu zespołu synodalnego naszej parafii gorąco zachęcamy do ich wypełnienia i wrzucenia do 17 stycznia, do skrzynki znajdującej się na filarze przy wejściu do Domu Parafialnego. Istnieje także możliwość wypełnienia ankiety przez Internet pod adresem https://forms.gle/pJqfLRVxhxMYEs2P7. Wyniki ankietyzacji będą przygotowaniem do dalszego dialogu, mającego na celu zatroszczenie się o dobro i rozwój całej naszej parafialnej wspólnoty, jak i Kościoła.

8. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. W przedsionku kościoła wyłożono m.in. Przewodnik Katolicki w cenie 7 zł i Gość Niedzielny w cenie 8 zł, który przez najbliższe 12 miesięcy do każdego egzemplarza będzie dołączał płytę z fragmentem Pisma Św., w sumie będzie to cały tekst zawarty w Biblii.

9. Zmarła śp. Wanda Michałowska, zam. przy ul. Lotosowej, pogrzeb dnia 15.01.2022 r. o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa dnia 20.01.2022 r. o godz. 8.00. Wieczny odpoczynek…

10. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone na kartkach, w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl