Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2012 r.

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia. O godz. 10.40, po raz ostatni w tym roku, śpiewanie kolęd przy żłóbku.

2. W naszym kościele składka inwestycyjna.

3. Dziś o godz. 16.00 koncert kolęd Zjednoczonego Zespołu „Iskierki” składającego się z aktualnie śpiewających w zespole oraz studentek i licealistek, które w ostatnich 12 latach tworzyły zespół.

4. Od niedzieli Chrztu Pańskiego rozpoczynamy peregrynację Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. Od dziś w zakrystii można zapisywać się na przyjęcie Ikony św. Rodziny w ustalonych terminach.

5. W środę, o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali pod kościołem Jasełka, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Z kościoła można zabierać wodę święconą.

8. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w sobotę po Mszy św. wieczornej. Intencje Mszy św. można zamawiać po każdej Mszy św.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz