Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023 r.

1. Z okazji Nowego Roku życzę pokoju serca i pogody ducha na każdy dzień Nowego Roku.

2. Dziękuję za spotkania i rozmowy podczas odwiedzin duszpasterskich. Dziękuję za złożone ofiary na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie na które zebrano 870 zł.

3. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Światowy Misyjny Dzień Dzieci. Msze św. jak w niedziele. Podczas mszy poświęcenie kredy i kadzidła, w które można zaopatrzyć się w przedsionku kościoła. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na cele ministrantów naszej parafii.
W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zapraszam dzieci, rodziców, wszystkich na wspólne kolędowanie przy żłóbku po Mszy św. o godz. 11.00, a na Msze dzieci zapraszam w koronach na głowie.

4. W niedzielę 8 stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

5. Odwiedziny kolędowe w najbliższym tygodniu:
3.01 ul. Lotosowa Nieparzyste od ul. Malwowej,
4.01 ul. Nagietkowa od ul. Malwowej,
5.01 ul. Narcyzowa od ul. Malwowej.

Osoby do których nie dotrę na spotkanie kolędowe zapraszam w niedzielę 8 stycznia po mszy św. o godz. 11.00 do Sali Jana Pawła na kawę i rozmowę.

6. W tym tygodniu:
- w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30.
- w I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bogu. Msza św. wieczorna z Uroczystości Objawienia Pańskiego.
- w sobotę 7 stycznia o godz. 17.15 wymienianki roczne z różańcem, a o godz 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.
- w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Chorych z Komunią św. odwiedzę w sobotę 7.01. od godz. 9.00.
- w niedzielę 8 stycznia o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

7. Zmarły:
śp. Halina Sowińska
, zam. przy ul. Krokusowej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek 2.01. o godz. 10.00. Pogrzeb na cmentarzu Junikowo o godz. 11.10;
śp. Krystyna Tarnowiecka, zam. przy ul. Nagietkowej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek 2.01. o godz. 12.00. Pogrzeb na cmentarzu Junikowo o godz. 13.10.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

9. Z racji kolędy Biuro parafialne nieczynne. Proszę o kontakt po porannej Mszy św., w niedzielę po Mszach Świętych lub mailowo.

Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku – Wasz ks. Marcin