Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 31 października 2010 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii Niedzielą Powołań. Gościmy kleryka Łukasza Bąbelka – syna naszej parafii, który modlili się z nami podczas każdej Mszy św., a następnie przed kościołem zbiera ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, będziemy czytać wymieniani i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”.

3. W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na wszystkich cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 zostaną odprawione nabożeństwa żałobne. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie i modlitwa przy tablicach pamiątkowych naszych zmarłych księży proboszczów. Następnie wspólne wyjście z ks. Wikariuszem na cmentarz junikowski.

4. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30, 18.00. Po Mszy św. o godz. 16.30 dzieci wraz z opiekunami udadzą się na cmentarz junikowski w celu uczczenia pamięci ks. prob. K. Sewola oraz prof. W. Degi – patrona szkoły. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 szczególne wspomnienie tych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku.

5. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

8. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie biblijne z Siostrami Uczennicami Krzyża – „Wieczorne zasłuchanie w Słowo”.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

10. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

12. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kieszonkowy Kalendarz katolicki z informacjami o godzinach nabożeństw w kościołach poznańskich. Cena: 5 zł.

13. Zgromadzenie Zakonne Sióstr św. Łucji z Saragossy (Hiszpania) zaprasza dziewczyny do swojej wspólnoty. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

14. Dnia 14 listopada o godz. 15.00 rozpoczynamy spotkania z ciekawymi ludźmi. Tego dnia będziemy gościć znanego pisarza, eseistę i dziennikarza – pana Jana Grzegorczyka. Każdy parafianin może nieodpłatnie uczestniczyć w tym spotkaniu. Ci jednak, którzy pragną wesprzeć podobne inicjatywy, mogą uczynić to zakupując bilet wstępu w cenie 10 zł. Bilety będą rozprowadzane w niedziele po Mszach św.

15. Dziś nasze myśli biegną ku uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnieniu Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej kulturze zawsze ze czcią odnosiliśmy się do zmarłych oraz z szacunkiem do świata duchów. Kpina ze śmierci oraz tego, co spotka nas po przekroczeniu jej bram, jest obca kulturze chrześcijańskiej, bliska natomiast celtyckim obrzędom pogańskim, przejętym przede wszystkim przez prymitywne środowiska amerykańskie. Starajmy się włączać w rozwój kultury europejskiej, a nie ulegajmy bezkrytycznie wpływom subkultur.