Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 29 września 2013 r.

1. Dnia 24.09.2013 r. minęła 13 rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – naszego kościoła. Dziś obchodzimy tę uroczystość liturgicznie, odprawiając Msze św. z tej uroczystości.

2. Dziś po Mszy o godz. 17:00 spotkanie kandydatów z klas I, II i III gimnazjum do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Bardzo serdecznie zapraszamy. Po spotkaniu młodzież będzie mogła nabyć indeksy na nowy rok.

3. Informujemy, iż osoby dorosłe, które z różnych względów nie przyjęły bierzmowania, a chciałyby przygotować się w tym roku do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej proszone są o kontakt z ks. Wikariuszem do końca miesiąca września.

4. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. tradycyjna konferencja, którą wygłosi ks. kan. Andrzej Kościański.

5. Od wtorku do końca miesiąca odprawiać będziemy Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki
kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

6. W najbliższy wtorek o godz. 16.00 będzie poświęcenie różańcy dla klas III.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa
w intencji powołań do wyłącznej służby Bożej.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Ks. Proboszcz chorych odwiedza od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi. Ks. Wikariusz chorych odwiedza od godz. 8.30. O godz. 18.00 z okazji liturgicznego wspomnienia Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji członków PZC oraz osób wspierających dobroczynną działalność poprzez ofiary i dary składane na rzecz osób potrzebujących. Po Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas poprowadzi modlitwę dziękczynno-błagalną połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 20.00 zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim.

11. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

12. Iskierki wraz z opiekunem zapraszają do wspólnej modlitwy śpiewem. Próby odbywają się w piątki o godz. 14.30 w Sali bł. Jana Pawła II.

13. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy wtorek od godz. 19.00
w sali na probostwie. Serdecznie zapraszamy chętnych.

14. Bóg zapłać za udział w zbiórce odzieży dziecięcej i młodzieżowej zorganizowanej przez PZC, jako dar dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii oraz rodzin z Otorowa.

15. W związku ze zbliżającym się Odpustem Parafialnym (16 października), organizujemy konkurs na ,,Najsmaczniejsze buty świętej Jadwigi.” Szczegóły w październikowym numerze parafialnego pisma „Jadwisia”.

16. W mijającym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Oparowska zamieszkała przy ul. Petuniowej. Msza św. i uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek 27 września, a także śp. Janina Pieniążek zamieszkała przy ul. Gerberowej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 1 października o godz. 11:00, natomiast uroczystości pogrzebowe na cmentarzu junikowskim o godz. 12:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…