Podwyższenie Krzyża Świętego – 14 września 2014 r.

1. Bóg zapłać za złożone dziś podczas Mszy św. ofiary na inwestycje parafialne. Bóg zapłać również za ofiary na remont „wieży”. Do tej pory wpłynęło 111 wpłat na łączną sumę 12150 zł. W minionym tygodniu otrzymaliśmy wymagane zezwolenie z Wydziału Urbanistyki i Architektury naszego miasta, a od środy rozpoczną się prace – najpierw ustawienie rusztowań. Całość prac będzie koordynowała firma „Ataner”.

2. Dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego, z tej okazji o godz. 21:00 pod naszym parafialnym Krzyżem, u zbiegu ulic Szarotkowej i Sadowej, odprawimy Apel Jasnogórski w intencji pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. W tej intencji modlimy się także w ciągu tygodnia, na zakończenie Mszy św. o godz. 18.30, odmawiając 3 razy Zdrowaś Maryjo, jest to odpowiedź na apel Ivano – wizjonera z Medjugorie.

3. Dziś także rozpoczynamy kolejny IV Tydzień Wychowania pod hasłem: Prawda fundamentem wychowania. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach zarówno o wychowankach, jak i o wszystkich wychowawcach. Z racji tego tygodnia, dnia 25.09.2014 r. po Mszy św. wieczornej, w sali św. Jana Pawła II, okazja do spotkania z psychologiem – zapraszamy szczególnie rodziców dzieci szkoły podstawowej.

4. Spotkanie rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej w poniedziałek 15.09.2014 r. o godz. 18.00 na Mszy św., a następnie w Sali św. Jana Pawła II.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek – święto św. Stanisława Kostki – swoje imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Poznański.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

9. Z okazji 35-lecia nasze Parafii, organizujemy pielgrzymkę jubileuszową do Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W programie także zwiedzanie pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu oraz piastowskiej Legnicy. Termin wyjazdu: sobota, 11.10.2014 rok. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok. Osoby, które zwykły rezerwować kilka terminów, zapraszamy do biura parafialnego w dniach i godzinach jego otwarcia.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz