Ofiarowanie Pańskie – 2 luty 2020 r.

1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary.

2. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic, które można nabyć w „okienku Caritas”. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Po Mszy św. o godz. 8.00 swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 5 lutego o godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bożej, następnie Msza św. w intencji powołań zamawiana przez Wspólnotę Żywego Różańca, a po jej zakończeniu spotkanie Róży VII w sali domu parafialnego.

6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

7. Spotkanie Zelatorek poszczególnych Róż wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii w sobotę 8 lutego o godz. 10.00 na probostwie.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – podczas Mszy św., składka na inwestycje parafialne.

10. We wtorek 11.02.2020 r. spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu zebranie w sali św. Jana Pawła II.

11. Osoby które zechciałyby upiec ciasto na spotkanie chorych które odbędzie się  w sobotę 15 lutego o godz. 10.00 proszone o pobranie  kartek z okienka Caritas i po wypisaniu wrzucenie do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła.

12. W sobotę 15. 02. 2020 r., z okazji Światowego Dnia Chorego, Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie do sali św. Jana Pawła II. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy. Osoby, które pragną uczestniczyć w Dniu Chorych, a nie maja możliwości dotarcia do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii. Zorganizujemy ich dowóz.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

14. Osoby zapisane na pielgrzymkę autokarową w terminie 22-28.06.2020 r. proszone są o dokonanie wpłaty w wysokości 500.00 zł. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dnia 16.02.2020 r. o godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II.

15. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz