Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2014 r.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, po Mszach św. zostanie dziś przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Można również włączyć się w tę pomóc przekazując trwałą żywność, środki czystości czy tekstylia za pośrednictwem Parafialnego Zespołu Caritas.

2. Bóg zapłać za składane podczas Mszy św. ofiary na inwestycje parafialne.

3. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. Ze względu na duże zainteresowanie wystawiona wczoraj, w Domu Kultury „Stokrotka”, sztuka Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, w reżyserii Przemysława Basińskiego, zostanie powtórzona we wtorek 10.06.2014 r. o godz. 19.00.

5. Spotkania przed bierzmowaniem dla dziewczyn z klas I a, b, c w poniedziałek 9 czerwca o godz. 16.45.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

10. Od 1 czerwca po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. W zakrystii są jeszcze do odbioru płyty z uroczystości bierzmowania oraz zdjęcia i płyty z I Komunii św., a także książka o księdzu Feliksie Michalskim w cenie 18 zł.

12. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

13. W sobotę 28 czerwca br. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę śladami bł. Edmunda Bojanowskiego (Grabonóg, Borek Wlkp., Zaniemyśl). Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 19.00. Obiad w ośrodku Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu. Koszt: 40 zł. Zapisy poprzez wypełnienie deklaracji znajdujących się w okienku Caritas oraz w zakrystii. Wypełnione deklaracje prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, które szczególnie zachęcamy do wspólnego wyjazdu, koszty pielgrzymki pokryje, w całości lub w części (w zależności od potrzeb), Parafialny Zespół Caritas. Szczegóły dotyczące tej pielgrzymki znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas.

14. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii.

15. W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia odbędzie się wakacyjny wyjazd dla młodzieży „Z biegiem Wisły”. W programie zwiedzanie Warszawy, Lublina, Kazimierza nad Wisłą, Dęblina i Puław – poznawanie piękna Mazowsza i Lubelszczyzny. Koszt wyjazdu wynosi 600 zł. W cenie: przejazdy, noclegi, wyżywienie i atrakcje programowe. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

16. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz