Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2013 r.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny. W naszej parafii jest to niedziela modlitw o powołania kapłańskie. Cieszymy się obecnością syna naszej parafii dk. Łukasza Bąbelka, który w miniony czwartek przyjął święcenia diakonatu. Przed kościołem zbiórka na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Msza św. o godz. 11.00 – zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca – będzie odprawiona w intencji ks. Proboszcza, obchodzącego 25 rocznicę święceń kapłańskich. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali bł. Jana Pawła II.

2. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, o godz. 11.00 w Archikatedrze Poznańskiej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, Msza św. dziękczynna za 50 lat kapłaństwa prezbiterów wyświęconych w 1963 r.

3. W środę o godz. 11.00 w Archikatedrze Poznańskiej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, Msza św. dziękczynna za 25 lat kapłaństwa prezbiterów wyświęconych w 1988 r.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 16.00 w Archikatedrze Poznańskiej święcenia kapłańskie. W naszej parafii po wieczornej Mszy Św. spotkanie członków i sympatyków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, a o godz. 19.00 Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – Dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. O godz. 19.30 Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

7. Wszystkie osoby zaangażowane w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy na Eucharystię w sobotę 25 maja na godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za 25 lat kapłaństwa oraz w intencji wszystkich życzliwych ludzi których spotkałem na drodze swojego życia.

9. Do końca miesiąca, każdego dnia prócz środy, po wieczornych Mszach św. odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W środy, szczególnie dla tych którzy dłużej pracują, Nabożeństwa Majowe o godz. 20.30, następnie Apel Jasnogórski i adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Nabożeństwa Majowe dla dzieci również w piątki o godz. 16.00. W ten piątek zapraszamy szczególnie dzieci klas III.

11. Dyrekcja Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu zaprasza absolwentów klas integracyjnych na II Zjazd Absolwentów Gimnazjum, który odbędzie się 25 maja br. o godz. 11.00 w siedzibie szkoły przy ul. Żonkilowej 34.

12. W sobotę 01.06.2013 r. organizujemy wyjazd autokarowy młodzieży na XVII Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 12.00, powrót ok. godz. 22.00. Informacje szczegółowe i zapisy: u ks. Piotra i p. D. Kowalczyka.

13. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

14. Osoby, potrzebujące plecaki i inne przybory szkolne, proszone są o pobranie formularza zgłoszeniowego z okienka Parafialnego Zespołu Caritas. Wypełnione formularze prosimy włożyć do skrzynki Caritas, lub przynieść do pokoju PZC w środy w godz. 15.00 – 16.00.

15. Caritas Archidiecezji organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych, a także z problemami uzależnienia i przemocy. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

16. W sobotę 15 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia. W programie Msza Św., zwiedzanie pocysterskiego Kościoła w Przemęcie, Klasztoru i Muzeum Misji Oblackich w Obrze oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. Koszt pielgrzymki 45 zł. Zapisy w zakrystii.

17. W dniach od 21 do 26 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich do Zakopanego. W programie zwiedzanie zimowej stolicy Polski, spacery po górach, wizyta na źródłach termalnych, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa. Koszt wyjazdu 350 zł od osoby. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

18. W dniach od 17 do 24 sierpnia organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej nad morze – ośrodek „Gwiazda Morza” w Dębkach. W programie zwiedzanie nadmorskich miejscowości i korzystanie z miejscowych atrakcji. Bliższe informacje i zgłoszenia u p. Anny Jęsiak.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz