Niedziela Świętej Trójcy – 3 czerwca 2012 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy – po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Pod hasłem „Dziękujemy za dar życia i rodzinę” dziś, już po raz piąty, jest obchodzone Święto Dziękczynienia. Przed kościołami całej Polski zbiórka pieniędzy na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

3. W czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św.

4. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00 przed kościołem.

5. W środę o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedziele. Po Mszy św. o g. 17.00 procesja ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Gerberową, Stokrotkową, Macierzankową i Cyniową. Ołtarze tradycyjnie przygotowują: I – ministranci i ich rodzice, II – Wspólnota Żywego Różańca, III – młodzież, IV – siostry zakonne z obu wspólnot. Mężczyzn zapraszam do kościoła o godz. 13.00, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże niezbędne do budowy ołtarzy. Jak co roku będzie samochód do rozwożenia ciężkich rzeczy (ławki, stoły, dywany).

7. Na czas oktawy Bożego Ciała przyozdóbmy nasze domy, aby w ten sposób uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszam dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św., do sypania kwiatków podczas procesji. Do udziału w procesjach zapraszam również chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I komunii św.

8. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się dziś po Mszach św. w zakrystii mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy organizowaniu procesji czy niesieniu baldachimu w poszczególne dni oktawy.

9. W sobotę 09.06.2012 r. organizujemy wyjazd autokarowy dla dzieci na Lednicę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.30, a powrót o godz. 16.30. Koszt wyjazdu: 15 zł. Zapisy u p. Anny Jęsiak.

10. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na dzień skupienia dla rodzin w sobotę 16 czerwca. Temat spotkania: „Odpowiedzialność rodziców za religijne wychowanie dzieci. Z akcentem na rolę ojca”. Gościem spotkania będzie p. Mieczysław Guzewicz, mąż, ojciec trojga dzieci, doktor teologii biblijnej, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
Rozpoczęcie o 9.30 w naszym kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. Zapisy i informacje szczegółowe bezpośrednio u sióstr.

11. Również w tę samą sobotę będziemy mogli podziwiać studentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej wykonujących operę Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego. Reżyseria: Barbara Tritt, fortepian: Henryk Tritt. Początek o godz. 17.00 w sali bł. Jana Pawła II.

12. Nadchodząca niedziela to niedziela w Oktawie Bożego Ciała – druga niedziela miesiąca – w naszym kościele składka inwestycyjna.

13. Dnia 23.06.2012 r. organizujemy pielgrzymkę do Świebodzina i Pniew. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła.

14. W dniach 1-8 lipca organizujemy wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży do Ochotnicy Dolnej (k. Zakopanego). Zapisy do 10 czerwca. Koszt 420 zł. Szczegółowe informacje u ks. Bartosza.

15. W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy parafian na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak. Dnia 11.06.2012 r. po Mszy św. wieczornej w sali bł. Jana Pawła II spotkanie osób wybierających się do Rzymu. Podczas spotkania należy uiścić przedpłatę w wysokości 400 zł.

16. Zostały nagrane płyty: „Iskierki śpiewają kolędy” – styczeń 2012 r. i „Misterium Pasyjne Jezus z Nazaretu” – 2 kwietnia 2012 r., które można odbierać w zakrystii. Cenie 15 zł.

17. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz