Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 r.

1. Od 15 grudnia w trakcie sprawowania kultu religijnego w świątyni może znajdować się maks. 30 proc. obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. W naszym kościele może jednocześnie znajdować się 110 osób niezaszczepionych.

2. Dziś II święto Narodzenia Pańskiego, a zarazem Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się o Świętość Małżeństw i Rodzin. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego UAM, KUL i szkół katolickich naszej archidiecezji.

3. W poniedziałek 27.12 święto św. Jana ap. i ew., obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

4. We wtorek 28.12 święto Młodzianków Męczenników.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek 31.12 ostatni dzień 2021 r., Msza św. dziękczynna za mijający rok o godz. 17.00. Na ten dzień została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 01.01 uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój, Msze św. jak w niedziele. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu Przyjdź, można dostąpić odpustu zupełnego. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Wynagradzające w I Sobotę Miesiąca.

8. Informujemy, że odwiedziny kolędowe z racji pandemii, podobnie jak w minionym roku, nie będą w tradycyjnej formie. Zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Metropolity w styczniu będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, podczas których odmówimy modlitwy poświęcające domy i mieszkania obecnych w kościele, a pokropienia domów dokonają sami mieszkańcy wodą święconą zabraną z kościoła w specjalnych butelkach kolędowych. Na Msze św. z błogosławieństwem kolędowym zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic w poniedziałki i wtorki stycznia 2021 r. o godz. 18.00.

3.1.2022 r. o godz. 18.00 – ul. Gerberowa, Frezjowa, Irysowa, Różyczkowa, Maciejkowa, Begoniowa,
4.1.2022 r. o godz. 18.00 – ul. Kaczeńcowa, Kaliowa, Stokrotkowa, Krokusowa, Piwoniowa, Grunwaldzka i Goździkowa.
W sytuacji braku możliwości przyjścia we wskazanym terminie, prosimy o obecność z mieszkańcami innej ulicy.

9. Do rodzin, które pragną by w ich domu odbyła się tradycyjna kolęda lub wprowadziły się w ostatnim czasie i chciałyby mieć poświęcone mieszkanie, pójdziemy w uzgodnionym wcześniej terminie. Prosimy o kontakt.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła. Świąteczne numery są podwójne.

11. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz