Niedziela Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe, a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

3. W poniedziałek 28 maja br. wyjątkowo biuro parafialne nieczynne.

4. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mężczyzn zapraszamy do kościoła w środę po Mszy św. wieczornej, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże do budowy ołtarzy na Boże Ciało.

6. W czwartek 31.05.2018 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowują:
I – przy ul. Gladiolowej nr 14 – Wspólnota Żywego Różańca;
II – ul. Łubinowa 38 – Parafialny Zespół Caritas;
III – ul. Floksowa 5 – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej;
IV – przy grocie Matki Bożej – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
Mieszkających w pobliżu miejsc ustawienia ołtarzy uprzejmie proszę o pomoc przy ich budowie i przystrojeniu.

7. W I piątek miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00; o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

8. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży w sali domu parafialnego.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP; odwiedziny chorych od godz. 8.30; a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

12. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

13. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

14. Z dniem 25.05.2018 r. wchodzą nowe przepisy unijne dotyczące ochrony danych osobowych. W związku z tym wszelkie dokumenty wydawane w biurze parafialnym mogą być przekazywane tylko osobom zainteresowanym lub ich prawnym opiekunom na podstawie przedstawionego dowodu tożsamości. Osoby, które mieszkają na terenie parafii, a nie są zapisane w kartotece parafialnej, uznawane są za niezwiązane ze wspólnotą parafialną, stąd nie możemy przetwarzać ich danych, a co za tym idzie nie mogą liczyć na żadne zaświadczenia ze strony parafii.

15. Dnia 16.06.2018 r., z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, odbędzie się rodzinny spływ kajakowy rzeką Wełną – z Rogoźna do Jaracza – zakończony spotkaniem przy ognisku. Zapisy z wpłatą 60 zł tylko w przyszłą niedzielę po Mszach św, liczba miejsc ograniczona. Dojazd we własnym zakresie.

16. Parafialny Zespół Caritas dnia 30 czerwca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Uczestnik pielgrzymki proszony jest o wypełnienie karty zgłoszenia i wrzucenie jej do skrzynki Caritas.  Karty zgłoszeń dostępne są pod tablicą ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas na której również widnieje szczegółowy plan pielgrzymki.

17. W dniach 27-28.07.2018 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

18. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Spotkanie przedpielgrzymkowe dnia 06.06.2018 r. o godz. 20.00 w par. św. Faustyny w Plewiskach.

19. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

20. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej organizuje oazowe rekolekcje letnie, na które zaprasza dzieci i młodzież. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej: www.poznan.oaza.pl

21. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz