Niedziela Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 r.

1. Dziękujemy za modlitwę o powołania i wsparcie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Kleryk Patryk zebrał 1799 zł.
Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną.
Dziękujemy wszystkim za modlitwę, przygotowanie i uczestnictwo w sakramencie bierzmowania młodzieży naszej parafii.

2. W poniedziałek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. neoprezbiter Sławomir Kubiak. Po mszy św. różaniec i procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci.

3. W czwartek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po mszy o godz. 11.00 procesja ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Gerberową, Stokrotkową, Macierzankową, Cyniową.
Ołtarze przygotowują: I – Caritas, II – Wspólnota Żywego Różańca, III – Akcja Katolicka, IV – siostry zakonne i młodzież. Panów, którzy chcieliby pomóc w budowaniu ołtarzy prosimy o kontakt z p. Kościelnym.
W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
Zapraszamy wszystkich do wyznania wiary w Jezusa w Najświętszym Sakramencie, szczególnie dzieci I Komunijne w strojach, a dziewczynki do sypania kwiatów.
Prosimy o składanie w przedsionku kościoła kwiatów, które będą wykorzystane podczas procesji eucharystycznych.

4. W dniu 09 lipca br. Parafialny Zespół Caritas organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. siostry Faustyny w Kiekrzu. Zapraszamy serdecznie naszych parafian, a szczególnie osoby starsze oraz schorowane wraz z opiekunami. Koszt uczestnictwa  – 20zł  opiekun 10zł. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej PZC pokryje koszt pielgrzymki. Uczestników prosimy o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA wyłożonej w przedsionku kościoła pod tablicą ogłoszeń PZC i wrzucenie jej do skrzynki „Caritas”. Informacja o w/w pielgrzymce będzie również na naszej tablicy ogłoszeń. 

5. Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 29-30 lipca. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii, wpłata 50 zł.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła. Specjalny numer „Przewodnik Katolicki” Historia oraz Gościa Niedzielnego.

7. Nabożeństwa w tym tygodniu według stałego porządku.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej mszy świętej lub nabożeństwach.

Radości na każdy dzień – Wasi duszpasterze