Niedziela Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 r.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, z racji II niedzieli miesiąca składka podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

2. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy Kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum. Prosimy o obecność najpóźniej o godz. 16:50 na wyznaczonych miejscach.

3. We wtorek o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Krystian Sammler – Referent Wydz. Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej.

4. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków.

5. Spotkanie przygotowawcze do bierzmowanie dla kandydatów z klas 3 gimnazjum we wtorek 13.06 o godz. 16:45 w sali św. Jana Pawła II. Przynosimy Pismo św. i długopis do notowania.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mężczyzn zapraszamy do kościoła w środę po Mszy św. wieczornej, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże do budowy ołtarzy na Boże Ciało.

7. W czwartek 15.06.2017 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Gerberową, Stokrotkową, Macierzankową i Cyniową. Ołtarze przygotowują: I – Parafialny Zespół Caritas, II – Wspólnota Żywego Różańca, III – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, IV – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Mieszkających w pobliżu miejsc ustawienia ołtarzy uprzejmie proszę o pomoc przy ich budowie i przystrojeniu. Na czas oktawy Bożego Ciała przyozdóbmy nasze domy, aby w ten sposób uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św., do sypania kwiatków podczas procesji.

8. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

9. Spotkanie dla chętnej młodzieży w piątek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego.

10. Z okazji Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę 17.06.2017 r. po Mszy św. wieczornej, odbędzie się w naszym kościele specjalny koncert, poświęcony jego postaci pt. „Być dobrym jak chleb”. Fragmenty listów świętego założyciela zgromadzenia albertynów i albertynek odczytają: Pani Dorota Dudek, Pan Radosław Dzięciołowski i Pan Tomasz Piasecki. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Katarzyna Danel wraz z chórem parafialnym. Podczas modlitw towarzyszyć nam będą relikwie Świętego oraz dwa obrazy przywiezione z Poznańskiego Karmelu: Ecce Homo oraz portret św. Brata Alberta. Po koncercie, oraz w niedzielę 18.06.2017 r. po każdej Mszy św., PZC zaprasza do dzielenia się chlebem. Szkolne Koło Caritas zaprasza rodziny z naszej parafii do konkursu na ,,Samodzielnie upieczony chleb”. Podpisane bochenki przynosimy do zakrystii w sobotę i niedzielę do godz. 10.30. Zwycięzców konkursu poznamy po Mszy św. o godz. 11.00, podczas wspólnego spożywania chleba na dziedzińcu kościoła. Zachęcamy do udziału i wspólnej degustacji.

11. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w niedzielę 18-06-2017 o godz. 15:00 w kaplicy.

12. W przyszłą niedzielę 18.06 na Mszę o godz. 17:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum. Prosimy o obecność najpóźniej o 16:50 na wyznaczonych miejscach.

13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że można zaopatrzyć się w  materiały (emblematy, flagi: papieskie, maryjne, polskie oraz świece)  do przystrojenia okien  na Boże Ciało. Okienko Caritas otwarte jest przed i po każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę oraz w środy od godz. 16 – 17-tej.

14. W czerwcu po wieczornych Mszach św., odprawiamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

15. W dniach od 1-6 lipca organizujemy wyjazd dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej do Sulistrowiczek na zboczu masywu Ślęży.

16. W dniach 28-29.07.2017 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

17. Wyjazd dla młodzieży (gimnazjum i liceum), w dniach 15-22.08.2017 r. do Kościeliska koło Zakopanego, szczegóły i zapisy u s. Joanny ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża.

18. W Roku bł. o. Honorata Koźmińskiego organizujemy pielgrzymkę jego śladami w dniach 09 – 10 września 2017 r. Wyjazd o godz. 7.00 do Zakroczymia, następnie Warszawa – Bazylika św. Krzyża i Klasztor o. Kapucynów, nocleg w Domu Nauki – Stare Bielawy, następnego dnia: Powązki, Cytadela i wyjazd do Nowego Miasta n. Pilicą, stamtąd powrót do Poznania. Ogólny koszt ok. 200 zł. Wpłata przy zapisie: 50 zł.

19. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

20. Należność za remont organów została w całości spłacona. Aktualnie mamy jeszcze do zapłacenia kwotę 15 tys. zł za prace dekarskie na domu parafialnym.

21. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

22. Zmarł śp. Zenon Kachel, zam. kiedyś przy ul. Szrotkowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony czwartek w Swarzędzu. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz