Niedziela Najświętszej Trójcy – 31 maja 2015 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii gościmy ks. prob. Remigiusza Kobusińskiego, który podczas Mszy Świętych głosi Słowo Boże, a po ich zakończeniu, przed kościołem, zbiera ofiary na budowę kościoła w Bolechowie.

2. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Z racji przypadającego jutro Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia: kochających rodzin, życzliwych ludzi i otwarcia na Pana Boga, który chętnie pomaga w chwilach trudnych.

4. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mężczyzn zapraszamy do kościoła w środę po Mszy św. wieczornej, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże do budowy ołtarzy na Boże Ciało.

6. W czwartek 04.06.2015 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji przy IV ołtarzu, gdzie zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Ołtarze przygotowują: I – przy Domu Kultury Stokrotka – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych; II – ul. Gerberowa nr 41 i 43 – Wspólnota Żywego Różańca; III – ul. Gerberowa nr 65 i 67 – Parafialny Zespół Caritas i Wspólnota Apostolatu Maryjnego; IV – na końcu ul. Forsycjowej – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Mieszkających w pobliżu miejsc ustawienia ołtarzy uprzejmie proszę o pomoc przy ich budowie i przystrojeniu.

7. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

8. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę po raz ósmy obchodzimy Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

11. Serdecznie zapraszamy uczniów klas szóstych na pielgrzymkę do katedry w Gnieźnie i na Lednicę. Celem wyjazdu jest dziękczynienie za naukę w szkole podstawowej oraz poznanie zabytków kultury chrześcijańskiej. Wyjazd odbędzie się 10 czerwca 2015 roku. Zapisy u katechetów.

12. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w niedzielę 31 maja można zaopatrywać się w materiały (emblematy, flagi, wstążeczki żółte i niebieskie oraz świece) do przystrojenia okien w uroczystość Bożego Ciała. Okienko Caritas będzie otwarte przed i po każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę oraz w środę od g. 15.00 – 16.00.

13. Zespół Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę środków chemicznych (proszków, płynów, szamponów, mydeł itp.) dla osób  najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbiórka odbędzie się po Mszy Świętej  o godz. 18.00  w sobotę  30 maja br. oraz przed i po każdej Mszy Świętej w niedzielę 31maja br., w okienku Caritas w przedsionku Kościoła.

14. Zespół Caritas naszej parafii pragnie zapoczątkować comiesięczne spotkania dla seniorów „młodszych i starszych” pragnących w miłym towarzystwie spędzić czas przy herbatce i „słodkim co nieco”, z odrobiną modlitwy i ciekawych informacji oraz wielu innych atrakcji. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie zatytułowane: „Szczęśliwi razem” w dniu 08 czerwca o godzinie 16.00 w sali domu parafialnego.

15. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

16. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 24 czerwca br.

17. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

18. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz