Niedziela Najświętszej Trójcy – 26 maja 2013 r.

1. Drogim parafianom serdeczne Bóg zapłać za zorganizowany w minioną niedzielę jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Wyrażam swoją wdzięczność zarówno za przygotowanie uroczystości w kościele, wspólną modlitwę, złożone życzenia i upominki, jak również za ofiarowane ciasto i możliwość wspólnego radowania się w Sali bł. Jana Pawła II.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za 25 lat kapłaństwa oraz w intencji wszystkich życzliwych ludzi których spotkałem na drodze swojego życia.

3. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. i Nabożeństwie Majowym, tradycyjna konferencja.

4. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00 przed kościołem.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedziele. Po Mszy św. o godz. 17.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Andrzej Kościański – obchodzący w tym roku jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich – procesja ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Floksową, Piwoniową, Krokusową, Stokrotkową, Macierzankową i Cyniową. Ołtarze przygotowują: I – ministranci wraz z rodzicami, II – Wspólnota Żywego Różańca, III – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami, IV – siostry zakonne z obu wspólnot. Mężczyzn zapraszam do kościoła o godz. 13.00, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże niezbędne do budowy ołtarzy. Jak co roku będzie samochód do rozwożenia ciężkich rzeczy (ławki, stoły, dywany).

7. Na czas oktawy Bożego Ciała przyozdóbmy nasze domy, aby w ten sposób uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji, zarówno w Boże Ciało, jak i podczas oktawy. Strażaków z OSP Osiedla Kwiatowego proszę o niesienie baldachimu, wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatów, które można zostawiać w przedsionku kościoła.

8. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

9. W piątek święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu w kościele św. Andrzeja Apostoła w Komornikach o godz. 19.00 koncert w ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2013.

10. Do końca miesiąca, każdego dnia prócz środy, po wieczornych Mszach św. odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W środy, szczególnie dla tych którzy dłużej pracują, Nabożeństwa Majowe o godz. 20.30, następnie Apel Jasnogórski i adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. Ostatnie Nabożeństwo Majowe dla dzieci w piątek o godz. 16.00.

12. W czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św.

13. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

14. W sobotę 01.06.2013 r. organizujemy wyjazd autokarowy młodzieży na XVII Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 12.00, powrót ok. godz. 22.00. Informacje szczegółowe i zapisy: u ks. Piotra i p. D. Kowalczyka.

15. W niedzielę 02.06.2013 r. obchodzimy kolejne Święto Dziękczynienia. W tym dniu przed kościołem zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

16. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej
„Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

17. Osoby, potrzebujące plecaki i inne przybory szkolne, proszone są o pobranie formularza zgłoszeniowego z okienka Parafialnego Zespołu Caritas. Wypełnione formularze prosimy włożyć do skrzynki Caritas, lub przynieść do pokoju PZC w środy w godz. 15.00 – 16.00.

18. Caritas Archidiecezji organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych, a także z problemami uzależnienia i przemocy. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

19. W sobotę 15 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia. W programie Msza Św., zwiedzanie pocysterskiego Kościoła w Przemęcie, Klasztoru i Muzeum Misji Oblackich w Obrze oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. Koszt pielgrzymki 45 zł. Zapisy w zakrystii.

20. W dniach od 21 do 26 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich do Zakopanego. W programie zwiedzanie zimowej stolicy Polski, spacery po górach, wizyta na źródłach termalnych, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa. Koszt wyjazdu 350 zł od osoby. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

21. W dniach od 17 do 24 sierpnia organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej nad morze – ośrodek „Gwiazda Morza” w Dębkach. W programie zwiedzanie nadmorskich miejscowości i korzystanie z miejscowych atrakcji. Koszt wyjazdu 620 zł od osoby. Bliższe informacje i zgłoszenia u p. Anny Jęsiak.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz