Niedziela Najświętszej Trójcy – 22 maja 2016 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 szczególna pamięć modlitewna o rodzinach naszej parafii.

2. Dziś jest czynne okienko Caritas, zachęcamy do nabywania emblematów eucharystycznych oraz flag w celu przystrojenia naszych domów na uroczystość Bożego Ciała.

3. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe, a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

4. W poniedziałek 23 maja br. wyjątkowo biuro parafialne nieczynne.

5. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków.

6. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. Osoby zaangażowane w Duchową Adopcje zapraszamy na Msze św. w środę 25.05. o godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mężczyzn zapraszamy do kościoła w środę po Mszy św. wieczornej, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże do budowy ołtarzy na Boże Ciało.

9. W czwartek 04.06.2015 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowują: I – przy ul. Gerberowa nr 67 (obok kapliczki Matki Bożej) – Wspólnota Żywego Różańca; II – ul. Łubinowa 38 – Parafialny Zespół Caritas; III – ul. Floksowa 5 – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej; IV – przy grocie Matki Bożej – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Mieszkających w pobliżu miejsc ustawienia ołtarzy uprzejmie proszę o pomoc przy ich budowie i przystrojeniu.

10. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

11. W sobotę 28.05 po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie Majowym wyświetlony zostanie krótki film o Pomniku Wdzięczności. Po filmie przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika prof. Stanisław Mikołajczak  opowie o burzliwych losach Pomnika Wdzięczności, zamierzeniach odbudowy, oraz odpowie na pytania  osób zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!  

12. Po Mszach Świętych w dniach 28.05. i  29.05. br. przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu, będą przed kościołem rozprowadzać cegiełki oraz miniaturki figury Chrystusa, poświęcone przez Ojca Świętego Franciszka. Cena cegiełki 10 zł. Ofiara za  figurki minimum 10 zł – jako dary serca – na odbudowę Pomnika.

13. W niedzielę 29-05-2016 o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w kaplicy.

14. W poniedziałek 30-05-2016 o godz. 19:00 w domu parafialnym Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

15. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

16. Dnia 18.06.2016 r. organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka z parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej do Patronki w Trzebnicy. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Chcemy włączyć się naszą pielgrzymką parafialną w tę inicjatywę. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 7.00, a powrót ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

17. W dniach 08-09.07.2016 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, po drodze zatrzymamy się w nowym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Smolicach. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Koszt wyjazdu z noclegiem i śniadaniem drugiego dnia wynosi: 100 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

18. W lipcu w naszej parafii, w ramach Światowych Dni Młodzieży, będziemy gościć młodzież z Hiszpanii. Przyjadą w sobotę 23, a wyjadą w nocy z 24/25 lipca. Dzień spędzą na zajęciach zorganizowanych przez Archidiecezję, a noce w naszych, gościnnych domach. Bardzo proszę, aby rodziny, które chcą przyjąć tę pogodną, rozśpiewaną młodzież, zgłaszały się w ciągu najbliższego tygodnia w zakrystii. Należy podać: swój adres, tel. kontaktowy, liczbę przyjmowanych dziewczyn lub chłopaków. Potrzeba miejsc dla 53 osób. Bądźmy otwarci dla tych, którzy proszą o gościnę, by również w naszych intencjach, móc modlić się wraz z Ojcem Świętym na Polskiej Ziemi.

19. Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza osoby powyżej 60 roku życia do udziału w bezpłatnych: szkoleniach komputerowych (poziom podstawowy i zaawansowany); dwudniowych warsztatach usprawniających, które mają na celu nauczenie uczestników kilku bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, kończyn oraz głowy (warsztaty prowadzone będą przez doświadczoną fizjoterapeutkę); dwudniowych warsztatach żywieniowych „Wiem, co jem”, które mają powiększyć wiedzę oraz umiejętności z zakresu dietetyki, żywienia oraz przygotowywania zdrowych potraw, które przyczynią się do poprawy zdrowia i samopoczucia oraz zmniejszenia ryzyka zachorowania na wiele chorób. Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w Centrali Caritas przy Rynku Wildeckim 4a lub telefonicznie pod numerem 61 835 68 67. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału!

20. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz