Niedziela Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

2. Miło poinformować, że w sobotę 15.06.2019 r. w Brauweiler k. Kolonii odbyło się prawykonanie utworu p. Katarzyny Danel: „Missa simplex: pro quacmque necessitate” na chór i organy, nagrodzony I nagrodą w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim – Musica Sacra Nova 2019. Gratulujemy Laureatce.

3. W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary
i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej. Jako czternasta część zostanie zaprezentowana Druga Księga Królewska. Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, kierownik Zakładu Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego UAM.  Wystąpi aktorka telewizyjna i filmowa Dominika Chorosińska. Oprawa muzyczna – Katarzyna Stroińska-Sierant z zespołem. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 16 czerwca o godz. 17:00. Wstęp wolny.

4. W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków.

5. W środę 19.06.2019 r. zakończenie Roku Szkolnego, w związku z tym pierwsza Msza św. w naszym kościele o godz. 7.45. Będziemy wspólnie dziękować za mijający rok szkolny i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, nauczycieli naszej szkoły i rodziców.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mężczyzn zapraszamy do kościoła w środę po Mszy św. wieczornej, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże do budowy ołtarzy na Boże Ciało.

7. W czwartek 20.06.2019 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowują:
I – przy ul. Piwoniowej 49 – Wspólnota Żywego Różańca i Apostolat Maryjny
II – przy ul. Kaliowej 29 – Parafialny Zespół Caritas
III – przy ul. Macierzankowej 6 – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
IV – przy grocie Matki Bożej – siostry zakonne i ministranci seniorzy.
Mieszkających w pobliżu miejsc ustawienia ołtarzy uprzejmie prosimy o pomoc przy ich budowie i przystrojeniu.

8. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

9. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w okienku Caritas można zaopatrzyć się w  materiały: (emblematy, flagi:  papieskie, maryjne,  polskie  oraz  świece)  do przystrojenia okien  na uroczystość Bożego Ciała. Jest też dostępna książką  pana  Andrzeja Zaremby ”Życie bez nerwów”.  Okienko Caritas otwarte  będzie przed  i  po każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę oraz  w  środę od  g. 16 – 17-tej. 

11. Zespół dziecięcy „Iskierki”, z okazji 40 rocznicy powstania naszej parafii, nagrał płytę z piosenkami religijnymi. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, którzy umożliwili jej wyprodukowanie, a szczególnie dziękujemy państwu Pawełkiewicz za przygotowanie i wydrukowanie pudełek. Zachęcamy do nabywania płyty od członków zespołu. Cena: 20 zł.

12. W dniach 26-27.07.2019 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Krwi Chrystusa i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy w zakrystii. Ogólny koszt: 150 zł.

13. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w oazowych rekolekcjach letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Zapraszamy do wykorzystania czasu wakacji na wypoczynek i pogłębienie wiary. Szczegółowe informacje na plakatach.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz