Niedziela Najświętszej Trójcy – 15 czerwca 2014 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

2. W środę o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków, a o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mężczyzn zapraszamy do kościoła w środę po Mszy św. wieczornej, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże do budowy ołtarzy na Boże Ciało.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8,00, 9.30, 11.00 i 17.00. O godz. 16.00 gromadzimy się przy krzyżu (skrzyżowanie ul. Szarotkowej i Sadowej), skąd ruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele Mszą św. Ołtarze przygotowują:
I – przy krzyżu – Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Grupa Modlitwy o. Pio;
II – ul. Szarotkowa 139A – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej;
III – skrzyżowanie ulic Lawendowej i Floksowej – Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolstwa Maryjnego;
IV – przy figurze Matki Bożej – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. dr Rafał Pajszczyk obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa.

4. Na czas oktawy Bożego Ciała przyozdóbmy nasze domy, aby w ten sposób uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji, zarówno w Boże Ciało, jak i podczas oktawy. Strażaków z OSP Osiedla Kwiatowego proszę o niesienie baldachimu, wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatów, które można zostawiać w przedsionku kościoła.

5. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii „Niedzielę Powołań”, kazania wygłosi ks. neoprezbiter Łukasz Bąbelek. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z racji 22 dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17.00 szczególnie modlimy się w intencjach rodzin naszej parafii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

8. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W zakrystii są jeszcze do odbioru płyty z uroczystości bierzmowania oraz zdjęcia i płyty z I Komunii św., a także książka o księdzu Feliksie Michalskim w cenie 18 zł.

10. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

11. W sobotę 28 czerwca br. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę śladami bł. Edmunda Bojanowskiego (Grabonóg, Borek Wlkp., Zaniemyśl). Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 19.00. Obiad w ośrodku Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu. Koszt: 40 zł. Zapisy poprzez wypełnienie deklaracji znajdujących się w okienku Caritas oraz w zakrystii. Wypełnione deklaracje prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, które szczególnie zachęcamy do wspólnego wyjazdu, koszty pielgrzymki pokryje, w całości lub w części (w zależności od potrzeb), Parafialny Zespół Caritas. Szczegóły dotyczące tej pielgrzymki znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas.

12. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii.

13. W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia odbędzie się wakacyjny wyjazd dla młodzieży „Z biegiem Wisły”. W programie zwiedzanie Warszawy, Lublina, Kazimierza nad Wisłą, Dęblina i Puław – poznawanie piękna Mazowsza i Lubelszczyzny. Koszt wyjazdu wynosi 600 zł. W cenie: przejazdy, noclegi, wyżywienie i atrakcje programowe. Zapisy w zakrystii.

14. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz