Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2010 r.

1. II Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka, zbierana podczas Mszy św., będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać wszystkim, którzy wymiernie wspomagają naszą parafię.

2. W ostatnim czasie zostały pokryte koszty namalowania portretów byłych proboszczów naszej parafii. W minionym tygodniu rozpoczęto prace przygotowawcze do zainstalowania podnośnika dla osób niepełnosprawnych, który będzie łączył poziom kościoła z salami pod kościołem.

3. W środę rozpocznie się Nawiedzenie Relikwii św. Jana Marii Vianneya na terenie naszej Archidiecezji. Uroczystości w katedrze rozpoczną się o godz. 17.30. W naszym kościele, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek przypada 83 rocznica urodzin Ojca Świętego Benedykta XVI.

5. Mija 20 lat od powołania na nowo Caritas w naszej Archidiecezji. W wigilię Niedzieli Miłosierdzia, 10 kwietnia br., Arcybiskup Metropolita Poznański odprawi uroczystą Mszę św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 10.30 (Os. Jana III Sobieskiego). O godz. 13.30 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznani rozpocznie sie uroczysta Gala z tej okazji.

6. III Niedziela Wielkanocna (18.04.10 r.) rozpoczyna Drugi Tydzień Biblijny, obchodzony pod hasłem: „Patrzmy na Jezusa – miłosiernego i wiarygodnego Arcykapłana”. W naszej parafii o godz. 12.00 teleturniej z wiedzy biblijnej dla dzieci: BIBLIONERZY. Od godz. 12.30 do godz. 17.00: MINI MARATON BIBLIJNY. Od godz.18.00: recytacja tekstu biblijnego: BIBLIA O KAPŁAŃSTWIE – OD MELCHIZEDEKA DO JEZUSA ARCYKAPŁANA. Wykonanie: Marek Klubś, oprawa muzyczna: zespół „SYJON”

7. Kandydaci do bierzmowania z III klas, spotykają się indywidualnie z ks. Bartoszem według imiennej listy wywieszonej w przedsionku kościoła. Podane zostały dni i godziny. Przychodzimy obowiązkowo z książeczkami do bierzmowania! Niezbędny jest wpis o dacie i miejscu przyjęcia sakramentu chrztu.

8. Wyjazd dzieci i młodzieży do Trzebnicy i na Panoramę Racławicką dnia 24 kwietnia br. Koszt wyjazdu: 45 zł. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

9. Pielgrzymka do Gidli i Częstochowy w dniach od 21 – 22 maja 2010 r. Koszt wyjazdu: autokar, nocleg i śniadanie wynosi 90 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

10. Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Koszt wyjazdu: 600E i 1500 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

11. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt wyjazdu: 1460 zł i 60 E.

12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje można znaleźć na tablicy ogłoszeń Caritas w przedsionku kościoła.

13. Trwa żałoba narodowa po katastrofie samolotu rządowego i śmierci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz towarzyszących mu naszych rodakach. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz