Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej podczas którego podjęto rozmowy na temat inicjatyw parafialnych w ramach rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego. Poruszono również sprawę mobilizacji wiernych naszej parafii do modlitwy różańcowej w ramach róż różańcowych.

3. W miniony wtorek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej, podczas którego podsumowano podjęte inicjatywy remontowe w mijającym roku oraz pochylono się nad wytycznymi ks. Arcybiskupa zapisanymi w dekrecie powizytacyjnym.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

6. W I piątek miesiąca o godz. 19:30 Msza św. dla młodzieży, od godz. 19.00 okazja do spowiedzi św.

7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Odwiedziny chorych w I sobotę miesiąca od godz. 8.30.

9. W sobotę 02 grudnia o godz. 10.00 w Archikatedrze Poznańskiej Msza św. z wręczeniem przez Księdza Arcybiskupa misji kanonicznej nowym katechistom. Wśród nich znajduje się nasz parafianin pan Radosław Dzięciołowski.

10. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok duszpasterski, obchodzony pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym!

11. W niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w sali św. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem, na które zapraszamy rodziców lub dziadków z dziećmi. Oczekując na Świętego, będziemy przygotowywać kartki świąteczne oraz piec pierniki, nie tylko dla siebie, ale również dla chorych, samotnych i starszych z naszej parafii, które dzieci wraz z życzeniami przekażą z okazji Bożego Narodzenia. Przynosimy z sobą piernikowe ciasto.

12. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

13. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych.

14. Rozumiejąc potrzebę intensywnej modlitwy w różnych, ważnych dla nas intencjach, pragniemy wzmocnić szeregi modlących się na różańcu, stąd gorący apel do wszystkich parafian, niezależnie od wieku, by zgłaszali gotowość modlitwy różańcowej w ramach róż różańcowych naszej parafii. Proszę o zgłaszanie się chętnych w zakrystii lub biurze parafialnym.

15. W związku z inicjatywą Rady Osiedla Kwiatowego oraz Domu Kultury Stokrotka przygotowywana jest monografia historyczna o naszym Osiedlu. Planujemy jej wydanie w przyszłym roku. Osoby, które chciałyby podzielić się ciekawymi i dotąd nieznanymi materiałami na temat historii Osiedla, starymi fotografiami, planami czy archiwaliami, zapraszamy do Domu Kultury w poniedziałki w godz. od 17.00 do 20.00.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz