Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Swoje imieniny obchodzi dziś p. Katarzyna Danel – nasza organistka. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

2. W poniedziałek 26.11.2018 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

3. We wtorek 27.11.2018 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej.

4. We wtorek 27.11 o godz. 19.00 próba śpiewu przed Akatystem ku Czci Bogurodzicy. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do włączenia się w śpiew ku Czci Matki Bożej.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 29.11.2018 r. o godz. 18:45.

7. W piątek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkich solenizantów, a szczególnie ks. kan. Andrzeja Kościańskiego polecamy w naszych modlitwach.

8. W najbliższym tygodniu jeszcze tylko w piątek, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych.

9. W piątek i sobotę młodzież przygotowująca się do Bierzmowania z klas 3 Gim, przeżywać będzie w Konarzewie Dzień Skupienia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

10. Ze względu na wyjazd ks. Sebastiana z młodzieżą do Konarzewa na dzień skupienia, nie będzie w piątek spotkania dla młodzieży, a obchód chorych odbędzie się w sobotę 08.12.2018 r. od godz. 8.30.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok duszpasterski, obchodzony pod hasłem: W mocy Bożego Ducha.

13. W niedzielę 2 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.00 w sali św. Jana Pawła II – Spotkanie ze świętym Mikołajem, na które zapraszamy rodziców lub dziadków z dziećmi.

14. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

15. Marcel, nasz parafianin zamieszkały przy ul. Frezjowej, ma 15 lat. Urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy z obniżonym napięciem mięśniowym, był reanimowany. W wyniku powikłań okołoporodowych jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Nie mówi, występuje u niego padaczka i cechy spectrum autyzmu. Pomocą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Koszt 5 podań to 80 tysięcy złotych. Poprzez Fundacje SIEPOMAGA zbierane są dla Marcela środki na przeszczep. Rodzice Marcelka serdecznie proszą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA ze wskazaniem na Marcelka Sokołowskiego.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz