Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

1. Od soboty 07.11.2020 r. w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, w naszym kościele, podczas liturgii, może jednocześnie modlić się 60 osób. W związku z powyższym, osoby wahające się którą Mszę św. wybrać, zapraszamy w sobotni wieczór lub niedzielny poranek, kiedy ta frekwencja jest mniejsza. Msza św. z godz. 17.00 jest transmitowana przez Internet.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Gościmy dzisiaj Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

4. Dnia 25 bm. swoje imieniny obchodzi p. Katarzyna Danel – nasza organistka. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę 28 listopada od godz. 9.00 odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. Prosimy o wcześniejsze ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.

7. W sobotę Wigilia 1 Niedzieli Adwentu, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Akatyst ku Czci Bogarodzicy z krótkim wprowadzeniem w czas adwentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież.

8. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok duszpasterski, obchodzony pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy.

9. Dnia 29 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynają się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Są to 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Patronat Medialny nad rekolekcjami objęła Telewizja Polska, Polskie Radio, Tygodnik Niedziela oraz Idziemy. Ks. Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy świętej inauguracyjnej wydarzenie, która odbędzie się 29 listopada, o godz. 10:00 w katedrze poznańskiej. Rekolekcje będą również emitowane w Radiu Emaus w terminie od 29.11 do 31.12 – od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 oraz 18.40, a w sobotę i niedzielę o godz. 6.40 oraz 15.10. Rekolekcje są konkretną propozycją formacji duchowej parafian na czas Adwentu i trwającej peregrynacji Ikony Jasnogórskiej. Wszystkie informacje oraz materiały znaleźć można na stronie: www.oddanie33.pl.

10. Od przyszłej niedzieli do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: w soboty godz. 18-ta przed i po Mszy św. oraz w każdą niedziele przed i po Mszy św. gdzie można nabyć: opłatki wigilijne w komplecie 1duży + 2małe w kopercie świątecznej lub oddzielnie same opłatki. Za opłatki prosimy składać ofiarę która przeznaczona zostanie na świąteczną pomoc dla dzieci oraz osób potrzebujących. Wigilijne Świece Caritas  -  świeca duża: 15.50 zł, świeca mała: 7,00 zł.

11. Rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami.  Tytki będą wisiały obok okienka Caritas po zabraniu można ją zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub do zakrystii.

12. Decyzją papieża Franciszka przez cały listopad br. można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

13. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

14. Zmarła śp. Lidia Czajka, zam. przy ul. Kaliowej, Msza św. pogrzebowa dnia 26.11.2020 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek…

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz