Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. Gościmy dzisiaj Misjonarza – o. Leszka Walendzika – Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa tylko dla tych, którym zależy na I Komunii św. swoich dzieci. Podczas spotkania będzie możliwość zamówienia stroju pierwszokomunijnego.

4. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje: „Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce”.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Dnia 25 bm. swoje imieniny obchodzi p. Katarzyna Danel – nasza organistka. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

7. W czwartek 25.11.2021 o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

8. W IV sobotę miesiąca, po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa upraszających potrzebne łaski dla swoich dzieci i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok duszpasterski, obchodzony pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa w ramach kończącego się trzyletniego programu: Eucharystia daje życie.

10. Od dziś do Świąt  Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas: w każdą sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedziele przed i po każdej Mszy św. Można zaopatrzyć się w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Wigilijne Świece Caritas  -  świeca duża: 18.00 zł, świeca mała: 8,50 zł.

11. Przygotowując dzieci do dobrego przeżycia Adwentu, można nabywać kalendarze adwentowe z czekoladkami i adwentowymi postanowieniami. Cena kalendarza 12 zł.

12. Rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia.  Tytki będą wisiały obok okienka Caritas po zabraniu można ją zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub do zakrystii. Bóg zapłać

13. Decyzją papieża Franciszka w listopadzie br. można uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

15. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

16. Odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Gałęcki, zam. przy ul. Szrotkowej, obrzędy pogrzebowe miały miejsce w miniony piątek; śp. Kazimierz Degórski, zam. przy ul. Margaretkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 22.11.2021 r. o godz. 13.00, a pogrzeb o godz. 14.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz