Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Podczas Mszę św. o godz. 9.30 dokonamy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Dzieci z klas I, II i III przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00 z serduszkami z napisem „Jezus jest Królem”.

3. Na Mszę św. o 17:00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas trzecich na wyznaczonych miejscach. Prosimy o przyjście minimum dziesięć minut przed rozpoczęciem mszy św. i zabranie ze sobą indeksów do bierzmowania.

4. Od dziś do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. Zapraszamy na spotkania dla mam z dziećmi do 3 lat, we wtorki od godz. 10:00 do 12:00. W ramach spotkań przewidziane są warsztaty dla dzieci i dla rodziców. 

7. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 24-11-2016  o godz.18:45 w sali domu parafialnego.

10. Osoby zaangażowane w Duchową Adopcje zapraszamy na Msze św. w piątek 25.11. o godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

11. Spotkanie dla chętnej młodzieży w piątek o 19:30 w sali domu parafialnego.

12. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

13. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w każdą adwentową sobotę o 19:00, prosimy zabrać ze sobą świece z okapnikami.

14. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok duszpasterski, obchodzony ją pod hasłem: Idźcie i głoście!

15. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w niedzielę 27-11-2016 o godz.15:00 w kaplicy.

16. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

17. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się u ks. wikariusza.

18. Komunikat Rady Osiedla: W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 – Osiedle Kwiatowe przygotowało jeden projekt nr XI.7 pt. „KWIATOWE  AKTYWNE I ZDROWE – SIŁOWNIA POD CHMURKĄ”. Głosować można do 30 listopada, tylko w formie elektronicznej na stronie PBO 17 https://budzet.um.poznan.pl/info/ lub na dyżurach w Domu Kultury „Stokrotka” w dniach 19 i 20 oraz 26 i 27 listopada w godz. 9-18. Aby wygrać projekt o wartości 45 tys. zł musimy solidarnie oddać swój głos. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych obok  kartek z ogłoszeniami parafialnymi.

19. Odeszli do Wieczności: śp. Franciszek Nowacki, zam. przy ul. Krokusowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Luboniu, odbyły się w minioną środę; śp. Danuta Kaczmarek, zam. przy ul. Kaczeńcowej, Msza św. pogrzebowa w środę 23 listopada o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

20. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz