Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2012 r.

1. W minionym tygodniu miało miejsce spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Podczas spotkania omówiono zaangażowanie parafian w przygotowanie i przebieg odpustu parafialnego oraz planowane wydarzenia duszpasterskie w nadchodzącym miesiącu. Ze szczególnym zaangażowaniem wypowiadano się na temat przygotowań parafialnych zespołów muzycznych na koncert, który zaplanowano na 9 grudnia br.

2. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. W Archikatedrze Poznańskiej członkowie nowopowstałego w naszej parafii POAK uczestniczą we Mszy św. odprawianej przez Ks. Arcybiskupa i otrzymają legitymacje członkowskie.

3. Gościmy dziś Misjonarzy Oblatów NMP, którzy głoszą Słowo Boże, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła rozprowadzają kalendarze i czasopisma misyjne.

4. Dziś i przez cały Adwent, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej, w okienku Caritas, można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kalendarze, kartki świąteczne oraz dewocjonalia.

5. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest dostępny Przewodnik Katolicki z kalendarzem w cenie 6,50 zł i Mały Przewodnik Katolicki z dodatkiem: „Moja pierwsza Biblia” w cenie 6,90 zł.

6. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. tradycyjna konferencja.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy jeszcze wymienianki i odmawiamy różaniec za zmarłych.

9. W piątek wspomnienie św. Andrzeja – swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański. Zapraszamy na Mszę św. w intencji szanownego solenizanta, zamówioną przez wspólnoty Żywego Różańca, o godz. 18.00.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

11. Za tydzień I Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana – rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Być solą ziemi”. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. Koncerty dla Pana Boga to w naszej parafii tradycja z lat dziewięćdziesiątych. Po kilkunastu latach chcemy przywrócić tamtą atmosferę i wspólnie chwalić Pana Boga śpiewem i muzyką, bo „kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”. Zapraszamy więc na niedzielę, 9 grudnia na Mszę Świętą o godz. 17.00, po której rozpocznie się IX Koncert dla Pana Boga zatytułowany: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”. Wystąpią wszystkie śpiewacze zespoły naszej parafii oraz zaproszeni goście. Będziemy świadkami wielkiej różnorodności muzyki religijnej: dziecięcej, młodzieżowej, „dorosłej”, białego głosu, organowej i skrzypcowej. Zapraszamy!!!

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz