Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23 listopada 2014 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczysta Msza Św. w Katedrze o g. 15.00. Po Eucharystii (ok. 16.30) w auli Wydziału Teologicznego, ul. Wieżowa 2/4 odbędzie się okolicznościowe spotkanie.

2. Dzieci z klas I, II i III przynoszą dziś na Mszę św. o godz. 11.00 wykonane przez siebie serduszka z napisem „Jezus jest Królem”.

3. W poniedziałek 24.11.2014 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. W wtorek 25.11.br.o godz. 16.00 w salce Caritas odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. Wyjątkowo we wtorek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 uczestnictwo w różańcu za zmarłych, a po Mszy św. konferencja prowadzona przez ks. kan. A. Kościańskiego.

6. Osoby zaangażowane w Duchową Adopcje zapraszamy na Msze św. 25.11. o godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

7. We wtorek 25.11.2014 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie na probostwie spotkanie Rady Ekonomicznej.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w piątek 28.11.2014 r. o godz.18.45.

10. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży w sali na probostwie. Serdecznie zapraszamy.

11. W sobotę 29 listopada odbędą się zbiórki ministranckie. O godz. 10:00 ministranci młodsi i kandydaci, o godz. 10:30 ministranci starsi i lektorzy.

12. W ramach akcji „Przekaż ciepło”, Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę zepsutych aparatów i urządzeń elektrycznych tzw. „elektrośmieci”. Zbieramy wszelkie zepsute: telewizory, radia, komputery, pralki, lodówki, odkurzacze, suszarki, telefony, wiertarki i wszelkie inne urządzenia elektryczne. Zbiórka odbędzie się w sobotę 29 listopada w godz. 14:00 – 15:00 przy ulicy Hiacyntowej 38. Dalsze szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. Caritas.

13. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

14. W sobotę 29 listopada 2014 r. o godz. 19.30 w kościele p.w. NMP Matki Kościoła przy ul. Kołłątaja, Poznań-Świerczewo, będzie miał miejsce koncert organowy w wykonaniu Pana Szymona Tritta. W programie utwory W. Byrda, L.C. Daquina, J.B.Bacha, W.A.Mozarta, M. Jasińskiego, M. Surzyńskiego, Sz. Tritta. Koncert poświęcony jest pamięci zmarłego organisty Katedry Poznańskiej Pana Krzysztofa Wilkusa.

15. W okresie od 22. 11. do 21. 12. br. czynne będzie okienko Caritas. Można będzie zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby. Czas otwarcia okienka: soboty – przed i po Mszy św. o godz. 18.00, niedziele – przed i po każdej Mszy św., środy – w czasie dyżuru od 15.00 do 16.00.

16. Przyszła niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu. Na Mszach św. gościmy O. Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają Kalendarze Misyjne. Na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci przynoszą listy do Świętego Mikołaja.

17. Spotkanie ze świętym Mikołajem odbędzie się w sobotę 6 grudnia o godz. 15.00 w Sali bł. Jana Pawła II. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki, które tuż przed Świętami przekażemy ludziom chorym, samotnym i starszym z naszej parafii. Trzeba tylko przynieść ciasto zarobione wg babcinej receptury.

18. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

19. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej,  którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną (gwiazdkową?) paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzucenie kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz  życzenie czy prośba dziecka i telefon kontaktowy.

20. Dnia 13 grudnia odbędzie się wyjazd na Jarmark Świąteczny do Niemiec. Tym razem odwiedzimy Lipsk. W programie zwiedzania są m.in. Pomnik Bitwy Narodów, Kościół św. Tomasza z grobem Jana Sebastiana Bacha, Piwnicę Goethego uwiecznioną w „Fauście” oraz Augustuplatz – największy plac Niemiec. Wyjazd o godz. 5:30. Koszt 140 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz