IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody uroczystości Bożego Ciała: budowali ołtarze, przystroili domy dając wyraz swojej wierze, uczestniczyli w procesji śpiewając pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, a dorosłych o sukcesywne dostarczanie kwiatków do sypania.

4. W środę  tj. 06.06.br.  o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta, o godz. 18.00 Msza św. i procesja kończącaą oktawę Bożego Ciała.

7. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Msza św. wieczornej procesja wokół kościoła. Po procesji zapraszamy wraz z Akcją Katolicką wszystkich dorosłych, którzy brali czynny udział w procesjach oktawy Bożego Ciała nosząc sztandary, baldachim, budując ołtarze, do ogrodu proboszczowskiego na spotkanie przy grillu.

8. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 koncert w ramach XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2018.

11. W II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

12. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 12.06.2018 r. o godz.19.00.

13. Spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w czwartek 14.06.2018 r. o godz.18.00.

14. Dnia 16.06.2018 r., z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, odbędzie się rodzinny spływ kajakowy rzeką Wełną – z Rogoźna do Jaracza – zakończony spotkaniem przy ognisku. Zapisy z wpłatą 60 zł tylko dziś po Mszach św., liczba miejsc ograniczona. Dojazd we własnym zakresie.

15. Parafialny Zespół Caritas dnia 30 czerwca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Uczestnik pielgrzymki proszony jest o wypełnienie karty zgłoszenia i wrzucenie jej do skrzynki Caritas.  Karty zgłoszeń dostępne są pod tablicą ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas na której również widnieje szczegółowy plan pielgrzymki.

16. W dniach 27-28.07.2018 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

17. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Spotkanie przedpielgrzymkowe dnia 06.06.2018 r. o godz. 20.00 w par. św. Faustyny w Plewiskach.

18. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

19. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej organizuje oazowe rekolekcje letnie, na które zaprasza dzieci i młodzież. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej: www.poznan.oaza.pl

20. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz