IX Niedziela Zwykła – 29 maja 2016 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody uroczystości Bożego Ciała: budowali ołtarze, przystroili domy dając wyraz swojej wierze, uczestniczyli w procesji śpiewając pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

6. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Po Msza św. wieczornej procesja wokół kościoła. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do godz. 18.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę po raz dziewiąty obchodzimy Święto Dziękczynienia. Hasło tegorocznej uroczystości: „Chrzest Darem Miłosierdzia” (nawiązanie do 1050 rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia). Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

10. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. W dniach 08-09.07.2016 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, po drodze zatrzymamy się w nowym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Smolicach. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Koszt wyjazdu z noclegiem i śniadaniem drugiego dnia wynosi: 100 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

12. W piątek 15.07.2016 r. organizujemy wspólny wyjazd samochodowy do Murowanej Gośliny na spektakl Orzeł i Krzyż – największe widowisko historyczne w Polsce. Początek półtoragodzinnego spektaklu przedstawiającego dzieje Polski o godz. 22.00. Bliższe informacje na stronie www.parkdzieje.pl oraz na plakatach i folderach wystawionych w przedsionku kościoła. Zapisy „drużyn samochodowych” w zakrystii.

13. W lipcu w naszej parafii, w ramach Światowych Dni Młodzieży, będziemy gościć młodzież z Hiszpanii. Przyjadą w sobotę 23, a wyjadą w nocy z 24/25 lipca. Dzień spędzą na zajęciach zorganizowanych przez Archidiecezję, a noce w naszych, gościnnych domach. Bardzo proszę, aby rodziny, które chcą przyjąć tę pogodną, rozśpiewaną młodzież, zgłaszały się w ciągu najbliższego tygodnia w zakrystii. Należy podać: swój adres, tel. kontaktowy, liczbę przyjmowanych dziewczyn lub chłopaków. Potrzeba miejsc dla 53 osób. Bądźmy otwarci dla tych, którzy proszą o gościnę, by również w naszych intencjach, móc modlić się wraz z Ojcem Świętym na Polskiej Ziemi.

14. W dniach od 16 – 22.08.2016 r. organizujemy wyjazd młodzieży w góry – Kościelisko k. Zakopanego. Koszt uczestnictwa: 600 zł. Bliższe informacje u s. Joanny.

15. Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza osoby powyżej 60 roku życia do udziału w bezpłatnych: szkoleniach komputerowych (poziom podstawowy i zaawansowany); dwudniowych warsztatach usprawniających, które mają na celu nauczenie uczestników kilku bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, kończyn oraz głowy (warsztaty prowadzone będą przez doświadczoną fizjoterapeutkę); dwudniowych warsztatach żywieniowych „Wiem, co jem”, które mają powiększyć wiedzę oraz umiejętności z zakresu dietetyki, żywienia oraz przygotowywania zdrowych potraw, które przyczynią się do poprawy zdrowia i samopoczucia oraz zmniejszenia ryzyka zachorowania na wiele chorób. Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w Centrali Caritas przy Rynku Wildeckim 4a lub telefonicznie pod numerem 61 835 68 67. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału!

16. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz