IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2013 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy budowali ołtarze w Boże Ciało i uczestniczyli w procesji przyczyniając się do uczczenia Chrystusa, który daje się nam w swoim Ciele.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, w tych dniach procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków.

3. Dziś 02.06.2013 r. obchodzimy kolejne Święto Dziękczynienia. W tym dniu przed kościołem zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

4. W poniedziałek o godz. 19.00, w sali w Bazarze Poznańskim przy Placu Wolności, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu debaty poznańskie. Temat: „Kultura współczesna, czyli walka o śmierć, albo życie”, goście: G. Górny, D. Jaworski, T. Terlikowski.”

5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Jest to również I piątek miesiąca, a więc adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. z nieszporami i procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, ani obowiązek powstrzymania się od udziału w zabawach. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

6. W sobotę o godz. 11.00 w naszej parafii Kongregacja Dekanatu Przeźmierowskiego. Rozpoczniemy Mszą św. koncelebrowaną, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. kan. Franciszek Ryba obchodzący w tym roku złoty jubileusz kapłaństwa.

7. Za tydzień, z racji drugiej niedzieli miesiąca, w naszym kościele składka inwestycyjna.

8. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają w sobotę, 22 czerwca na dzień skupienia dla rodzin. Spotkanie poświęcone procesowi rozwoju wiary człowieka, a zwłaszcza u dzieci i młodzieży poprowadzi o. Karol Meissner OSB. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u s. Klary.

9. Informujemy, iż z zakrystii są już dostępne płyty ze zdjęciami z tegorocznego bierzmowania. Cena płyty 10 zł.

10. W czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św.

11. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej
„Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

12. Osoby, potrzebujące plecaki i inne przybory szkolne, proszone są o pobranie formularza zgłoszeniowego z okienka Parafialnego Zespołu Caritas. Wypełnione formularze prosimy włożyć do skrzynki Caritas, lub przynieść do pokoju PZC w środy w godz. 15.00 – 16.00.

13. Caritas Archidiecezji organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych, a także z problemami uzależnienia i przemocy. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

14. W sobotę 15 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Obry, Przemętu i Wielenia. W programie Msza Św., zwiedzanie pocysterskiego Kościoła w Przemęcie, Klasztoru i Muzeum Misji Oblackich w Obrze oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. Koszt pielgrzymki 45 zł. Zapisy w zakrystii.

15. W dniach od 21 do 26 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich do Zakopanego. W programie zwiedzanie zimowej stolicy Polski, spacery po górach, wizyta na źródłach termalnych, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa. Koszt wyjazdu 350 zł od osoby. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

16. W dniach od 17 do 24 sierpnia organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej nad morze – ośrodek „Gwiazda Morza” w Dębkach. W programie zwiedzanie nadmorskich miejscowości i korzystanie z miejscowych atrakcji. Koszt wyjazdu 620 zł od osoby. Bliższe informacje i zgłoszenia u p. Anny Jęsiak.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz