IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2011 r.

1. W minionym tygodniu skończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Przy wyjściu z kościoła można dodatkowo zaopatrzyć się w kalendarze, które rozdawaliśmy podczas kolędy.

2. Dziś podczas i po Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd solowych i zespołowych w wykonaniu studentów i absolwentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej pod dyrekcją Prof. Jadwigi Gałęskiej – Tritt. Zapraszamy!

3. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary na Radio Emaus.

4. Plan pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia i przedpłaty w wysokości 500 zł od osoby przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.

5. Spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek. Różaniec o godz. 17.30, a po Mszy św. konferencja ks. kan. Andrzeja Kościańskiego.

6. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. święcenie gromnic. Dzień ten obchodzimy jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencjach członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz o nowe powołania do tych wspólnot. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla klasztorów klauzurowych.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają o godz. 20.00 na Wieczorne zasłuchanie w Słowo.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

11. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

12. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej. Intencje Mszy św. można zamawiać po każdej Mszy św.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na budowę łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z gazetami i przy okienku Caritas.

14. Zmarł śp. Józef Chojnacki, zam. przy ul. Krokusowej, Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz