IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

2. We wtorek 05.02.2019 r. o godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu, spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

3. W środę tj. 06.02. br. o godz. 16-tej w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta.

5. Osoby które zechciałyby upiec ciasto na spotkanie chorych które odbędzie się  w sobotę 9. lutego o godz. 10.00 proszone są o pobranie kartek z okienka Caritas i po wypisaniu wrzucenie ich do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła.

6. W sobotę 09. 02. 2019 r., z okazji Światowego Dnia Chorego, Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i wszystkich seniorów. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie do sali św. Jana Pawła II. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy. Osoby, które pragną uczestniczyć w Dniu Chorych, a nie maja możliwości dotarcia do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii. Zorganizujemy ich dowóz.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę, w kościele, składka na inwestycje parafialne. Podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

9. W poniedziałek 11.02.2019 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

10. We wtorek 12.02.2019 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej na probostwie.

11. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

13. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 78 zaprasza na koncert charytatywny dla ucznia Wojtka, który odbędzie się 15 lutego 2019 roku o godz. 18.00. Podczas występu usłyszeć będzie można piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli. Wejściówki w cenie 5 zł można otrzymać przed kościołem od Iskierek.

14. W dniu 23 lutego od 14.00 – do 16.00 odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci, które w aktywny sposób uczestniczyły w tegorocznych roratach. Biletem wstępu jest obrazek, który dzieci otrzymały w dniu zakończenia rorat. W programie: tańce, zabawy, konkursy. Mile widziany jest strój karnawałowy.

15. W każdą II niedzielę miesiąca w kaplicy Świętej Rodziny przy ul. Krysiewicza (przy Szpitalu Dziecięcym) o godzinie 10.30 odprawiana jest Msza św. dla Osób Niewidzących i Ociemniałych. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w salce w domu Sióstr Miłosierdzia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 10 lutego 2019 r. Serdecznie zaprasza ks. Zbigniew Knop CM – Archidiecezjalny Duszpasterz Osób Niewidomych i Ociemniałych.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz