IV Niedziela Zwykła – Ofiarowanie Pańskie – 2 luty 2014 r.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Osoby, które nie zdecydowały się na zaproszenie kapłana pod swój dach, a chciałyby porozmawiać o wierze i swoim miejscu we wspólnocie naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w godzinach otwarcia biura parafialnego.

2. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

3. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego – podczas Mszy św. poświęcenie „Gromnic”.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencjach członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz o nowe powołania do tych wspólnot. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla klasztorów klauzurowych.

5. Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego podczas każdej Mszy św. Siostry Uczennice Krzyża dzielą się z naszą wspólnotą parafialną tym czym żyją i jak widzą swoje miejsce w Kościele. Po Mszach św. będzie również możliwość nabycia płyty nagranej przez Siostry w cenie 20 zł. Płyta jest cegiełką na budowę domu modlitwy w Czmońcu.

6. W poniedziałek likwidujemy wystrój świąteczny kościoła. Kto chciałby w tym pomóc lub zabrać choinki na opał, proszony jest o skontaktowanie się z panem Kościelnym.

7. W środę 05.02. o godz.16-tej odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Z racji I czwartku miesiąca w kaplicy o godz. 18.15 – Godzina Święta – modlitwa za kapłanów i wszystkich powołanych do wyłącznej służby Bożej.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Odwiedziny chorych przez Ks. Proboszcza od godz. 8.30.

11. W sobotę 08. 02. 2014 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakramentu chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie do sali bł. Jana Pawła II. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy.

12. Przyszła niedziela jest II niedzielą w miesiącu, a więc w naszym kościele składka na inwestycje parafialne.

13. Parafialny Zespół Caritas prosi o zgłaszanie się chętnych do pieczenia ciasta na spotkanie chorych, które odbędzie się w sobotę 8 lutego br. o godz. 10.00. Deklaracje znajdują się przy okienku Caritas. Po wypełnieniu prosimy wrzucić je do skrzynki Caritas. Bóg zapłać za pomoc! Osoby, które pragną uczestniczyć w Dniu Chorych, a nie mają możliwości dotarcia do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii. Zorganizujemy ich dowóz.

14. Parafialny Zespół Caritas informuje również, że w każdą środę między godz. 15.00, a 16.00 oraz w niedzielę przed i po Mszy św. o godz. 11.00 w pokoju Caritas można nabyć świece okazjonalne, koszulki do chrztu św., różańce i inne dewocjonalia.

15. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

16. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014r. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

17. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa i Łagiewnik, jako przygotowanie do kanonizacji Pana Pawła II, w dniach 22-23 marca 2014 r. Koszt całkowity wyjazdu: 190 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą 50 zł do połowy lutego, w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz