IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

1. Z nauczania Jana Pawła II: „Wiara w Chrystusa i nadzieja, której On jest mistrzem i nauczycielem, pozwalają człowiekowi odnieść zwycięstwo nad samym sobą, nad tym wszystkim, co w nim jest słabe i grzeszne.” /Poznań, 3.06.1997/

2. W odpowiedzi na Dekret Księdza Arcybiskupa Metropolity spotkania WSZYSTKICH grup duszpasterskich oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zostają zawieszone do odwołania. Przed każdą Mszą św. w tygodniu mamy możliwość odmawiania różańca, a na jej zwieńczenie śpiewania Suplikacji

3. Każdego dnia o 20.30 w naszym kościele różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Odbywa się on bez udziału wiernych. Zapraszamy do włączenia się w te modlitwę w swoich domach, za pośrednictwem strony internetowej parafii, tymczasowego profilu Facebook i Radia Emaus (89,9FM).

4. Od poniedziałku do soboty Adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00, a w niedzielę od 16.00 do 17.00.

5. W związku z obecną sytuacją biuro parafialne będzie otwarte WYŁĄCZNIE w sprawach przyjęcia pogrzebu po mszach świętych. W pozostałych sprawach (intencje, zaświadczenia itp.) w dni powszednie, w godzinach od 16.00 do 17.00 i od 18.30 do 19.30, kontakt pod numerem telefonu: 669-123-739

6. W Środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 8.00 i 18.00. Jest to dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o 18.00 będziemy podejmować dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcących się zaangażować w to dzieło prosimy, aby przyjść wcześniej, w celu wypełnienia deklarację. Można też deklarację przysłać sms-em lub mailem. Dołożymy starań, aby ta Msza św. była także transmitowana w Internecie.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Kochani Seniorzy i Starsi Parafianie! Jeżeli w dobie koronawirusa, zdecydujecie się pozostać w domu i potrzebujecie pomocy w zakupach spożywczo/aptecznych proszę o kontakt telefoniczny 669-123-739. Są w parafii ludzie, którzy deklarują bezinteresowną pomoc.

9. W związku z pandemią wirusa COVID-19 Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje na terenie poznańskich parafii Zbiórkę Produktów Spożywczych oraz Środków Higienicznych. Apelujemy o zjednoczenie w obliczu zagrożenia – niech nasze parafie stanął się miejscem, gdzie wszyscy wspólnie będziemy mogli dzielić nasze pokłady miłości z osobami, które nie mogą opuszczać swoich domów. Działania prowadzone są z myślą o osobach objętych kwarantanną, starszych oraz ubogich i bezdomnych – to do nich wojsko dostarczy zgromadzoną przez nasz żywność. Kosze są wystawione w przedsionku kościoła.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

11. Bóg zapłać osobom zatroskanym o potrzeby materialne diecezji i parafii za daninę diecezjalną i ofiary niedzielne na rzecz parafii, przekazywane w dobie koronawirusa, również na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim, którzy wychodząc złożą swoją niedzielną ofiarę do koszyczka ustawionego przy wyjściu z kościoła.

12. W okienku Caritas można nabywać paschaliki.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz