IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

1. Siostra Joanna bardzo dziękuje za przekazane jej w minioną niedzielę ofiary. Na działalność misyjną w Kazachstanie zebrała 7700 zł. Bóg zapłać!

2. Dziś w kościele oo. Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim o godzinie 20:00 odbędzie  się nabożeństwo w ramach „IX Akademickich Gorzkich Żali”. Nabożeństwo to od lat łączy tradycyjny śpiew Gorzkich Żali z zaangażowaniem na chwałę Bożą artystów muzyków – kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów, ukazując w nowym świetle polską pobożność pasyjną. Podczas najbliższych „Akademickich Gorzkich Żali” zabrzmi aranżacja skomponowana przez Katarzynę Danel, naszą organistkę.

3. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja Pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału w konkursie!

4. W minionym tygodniu zakończono prace przy adaptacji części piwnicy domu parafialnego na miejsce spotkań przy stole bilardowym dla ministrantów i innych chętnych pod opieką ks. Wikariusza. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Obielakowi za wypoziomowanie i wyłożenie płytkami korytarza i części piwnicy.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 01 kwietnia br. o godz. 15.15 na spotkanie Seniorów. Temat wiodący: „Współczesne zagrożenia duchowe – jak chronić się w Maryi?” Zapraszamy również na słodki poczęstunek i wiosenną herbatkę. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 604 95 05 75. Zapraszamy do sali na probostwie. 

6. W najbliższy poniedziałek i wtorek będą prowadzone prace w kościele przy modyfikacji oświetlenia.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta w kaplicy.

9. W I piątek miesiąca: spowiedź św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30; o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci; o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych, a po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W sobotę 06.04.2019 r. o godz. 8.30 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii.

12. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

13. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr Kuś – dyr. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej.

14. Do 14.04.br. w soboty i niedziele, przed i po każdej Mszy św. oraz w środy od 16-17-tej czynne będzie okienko Caritas gdzie można nabyć świece wielkanocne – paschaliki – laurki oraz inne dewocjonalia.

15. Po raz trzeci, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania mogą pielgrzymować do 35 świątyń, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście towarzyszy hasło: „W mocy Ducha Chrystusa Ukrzyżowanego”.

16. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł. Minimum miesięczne dla naszej parafii ze zbieranych składek w kościele, prócz zbiórek celowych, wynosi: 1867.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

17. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

18. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii planujemy zrobić wystawę i album zdjęć przedstawiających historię naszej parafii. Uprzejmie prosimy o dostarczanie, do końca marca, do zakrystii, pamiątek dotyczących historii parafii, szczególnie opisanych zdjęć, które można by wykorzystać do tego celu. Zdjęcia winny być podpisane, by można po wystawie oddać właścicielom.

19. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz