IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

1. Dziękujemy za Waszą modlitwę, obecność i troskę o Kościół. Trwajmy w drodze nawrócenia i odnowy naszych serc.

2. Spotkania duszpasterskie:
- we wtorek (29.03)
po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej
- w środę (30.03) o godz. 16.00 spotkanie zelatorek Wspólnot Żywego Różańca
- w czwartek (31.03) po wieczornej Mszy Św., na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Podjęte zostaną rozważania odnoszące się do encykliki św. Jana Pawła II  „O Eucharystii w życiu Kościoła”. Serdecznie wszystkich zapraszamy
- w czwartek – za tydzień -7.04 po wieczornej mszy świętej spotkanie Rady Duszpasterskiej

3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, a dla młodzieży
i dorosłych po wieczornej Mszy świętej.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po wieczornej mszy świętej do godziny 20.00.

4. Od dzisiaj tj. 27.03 do  10.04.br. w soboty i niedzielę przed i po każdej Mszy św. czynne będzie okienko Caritas gdzie będzie można nabyć świece wielkanocne – paschaliki (9 zł) – laurki świąteczne oraz inne dewocjonalia.
Paczka dla Ukrainy – Parafialny Zespół Caritas włączył się w to dzieło. Poniżej załączamy potrzebne produkty do stworzenia paczek.

Caritas prowadzi zbiórkę rzeczową Paczka dla Ukrainy. Gotowe paczki, zostaną dostarczone bezpośrednio do potrzebujących. Opracowano listę produktów, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki według wskazówek. Zebranie konkretnych produktów (patrz w tabeli), pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Osoby pragnące ofiarować taki Dar Serca, prosimy o włożenie wybranych przez siebie produktów i pozostawienie ich w koszu Caritas, w przedsionku naszego kościoła lub wsparcie finansowe akcji poprzez złożenie daru do skarbony Caritas. Z Darów w formie pieniężnej dokupione zostaną potrzebne produkty do przygotowania pełnych paczek. Pierwsza tura AKCJI będzie prowadzona do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDY DAR SERCA!

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.
Chorych z Komunią św. pragniemy odwiedzić w sobotę 2.04. od godz. 8.30.
W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
W I niedzielę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

7. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczone są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne
z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

8. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatkowego na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658 należący do Caritas Poznańska – cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego czasu Wielkiego Postu – Wasi Duszpasterze.