IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

1. Dziękuję za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Zebrano 5 835 zł.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii pod hasłem: „od przebaczenia do pojednania”. Rekolekcje wygłosi ks. Dawid Stelmach – odpowiedzialny za dzieła misyjne w naszej archidiecezji. Nauki rekolekcyjne od niedzieli do środy podczas każdej Mszy św. Zachęcam do wspólnej modlitwy o dobre owoce tego czasu dla nas i naszej wspólnoty parafialnej.

3. W poniedziałek przeżywamy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msza z uroczystości o godz. 8.00, wieczorna msza z niedzieli. Można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby zaangażować się w to dzieło i modlitwę 10-tką różańca, proszę o zabranie deklaracji i podjęcie modlitwy od 25.03.

4. W czwartek 23.03 po wieczornej Mszy Św. w sali św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Podjęty zostanie temat: „Na skrzydłach miłości – święci naszych czasów”. Dotyczyć będzie głównie osoby św. Jana Pawła II. Spotkanie to zostanie połączone z wystawą dotyczącą trzech ostatnich papieży. Gorąco wszystkich zapraszamy.

5. W niedzielę 26.03. wolontariusze Szkolnego Koło Caritas włącza się w rozprowadzanie Ciastek charytatywnych, z których dochód wesprze seniorów w zakupie leków. Cena 5 zł.

6. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone w przedsionku kościoła. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta:
72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

7. Nabożeństwa:
• różaniec pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną,
• w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30,
w piątek całodzienna adoracja w ciszy (po porannej Mszy św. do godz. 16.15),
• w piątek droga krzyżowa: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla wszystkich po wieczornej Mszy św.,

• w sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 20.00,
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę po wieczornej Mszy św., a w piątek po wieczornej drodze krzyżowej.

9. Zmarła: śp. Irena Bowbelska, zam. przy ul. Malwowej. Msza św. pogrzebowa w środę 22.03 o godz. 8.45, pogrzeb na cmentarzu Junikowo o godz. 10.10.

Odkrywajmy dzieła Boże – Wasz ks. Marcin