IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

1. Bóg zapłać za składane dziś – w II niedzielę miesiąca – ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

2. Ksiądz Proboszcz dziękuję za wszelkie formy modlitwy, wsparcia i życzliwości w ostatnim czasie. Informujemy, że druga intencja wieczornej Mszy św. jest odprawiana przez ks. Proboszcza na probostwie.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy św. O godz. 19.30 Nabożeństwo Wielkopostne dla Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według harmonogramu.

5. W piątek 19.03 obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, z tej racji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od tego dnia, na zakończenie modlitwy różańcowej rano i wieczorem będziemy odmawiać modlitwę do św. Józefa, zawierzając wszystkie rodziny Naszej Parafii.

6. W piątki biuro parafialne do odwołania będzie nieczynne.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

9. 27.03 od godz. 9.00 chcemy odwiedzić naszych chorych ze Spowiedzią i Komunią Wielkanocna. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. W soboty i niedzielę przed i po każdej Mszy św. otwarte będzie okienko Caritas, gdzie można nabyć świece wielkanocne, laurki, dewocjonalia oraz buteleczki do wody święconej.

13. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl